| Alexaadr a întrebat:

Am 24 si am cancer mamar.
De 8 luni fac citostatice. Lucrând ca și contabilă, fac comenzi de acasă de pe net de diverse chestii (in afara de mancare)haine, pastile etc..devine un mod esențial de a obține produsele necesare fără a fi expusă riscului de infecție în locuri aglomerate. Pe lângă ușurarea gestionării tratamentului meu și a vieții de zi cu zi ca și contabilă, am fost surprinsă să descopăr că m-am îndrăgostit de curierul care îmi livra aceste comenzi. Nici măcar nu am facut cunoștință. Doar il admir in secret deoarece n am avut curajul sa ii spun ceva datorită modului monstruos in care arat acum.I am lasat mereu tips consistent si uneori m-a sunat cu numărul lui. De curând am primit si cerere pe Facebook si asta m-a aprins si mai tare! Stiu că nu are nici 1% atracție față de mine. El arata foarte bine! Are înălțimea ideală, mușchi… voce. El are 32 de ani.Nu am schimbat prea multe vorbe dar vreau să stiu daca e ok sa i propun o noapte la mine în schimbul unei sume de bani. Urmează să fac radioterapie luna viitoare si nu stiu cum voi mai fi.
Având in vedere faptul că nu am mai întreținut relații sexuale de 2 ani parcă nu stiu cum să-i propun si sa si accepte… Voi ce ati face?

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Nuuu, nu-i propune bani. Nu vrei sa ramai cu amintirea de a fi platit sa te atinga cineva.
Uite, nu garantez ca va functiona pentru ca nu stiu cum e el, dar pe mine de exemplu, m-ar sensibiliza urmatoarea abordare: ii spui ce problema ai, ii spui ca iti doresti sa mai simti macar o data fiorul pasiunii, atingerea, caldura cuiva, si ca ti-ar placea ca acea persoana sa fie el. Daca as fi abordat asa, chiar daca nu ma atrage tipa respectiva, as face-o, si as face tot posibilul sa se simta ca o printesa. E o chestiune de onoare, de a ajuta o persoana aflata in acest gen de dificultate.
Trebuie doar ca el sa fie o persoana cu suflet bun...si sa fie singur.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti foarte tinara si ai atîtea probleme de sanatate, daca ai numarul lui suna l si daca acceptă va veni la tine, speranta moare ultima, nu ai nimic de pierdut daca incerci, dar tu cum arati ce inaltime ai esti blondă bruneta ce ochi ai negrii albastrii? El te place? Trebuie sa il intrebi daca este singur sau are sotie sau prietenă.

| ania a răspuns:

Ar fi o mare greseala. Mai bine termina tratamentul, fa si o operatie estetica evantual, dar sa incalci porunca lui Dumnezeu de a fugi de curvie, adica de relatii sexuale in afara casatoriei, aduce numai nefericire pe termen lung. Prima noastra gazda dedupa casatorie, o prietena da familie a socrilor mei a avut cancer, s-a operat de ambii sani si au trecut mai mul de 40 de ani de atunci si e bine merci, sănătoasă. Mai bine roaga-te daca e voia Lui sa te ajute sa te casatoresti, nu ispiti pe nimeni la pacate.

| Simpatic a răspuns:

Nu face prostia de a da bani unui barbat pentru asta...
eu sper sa te faci bine si atunci o sa vezi ca vor veni si singuri barbatii la tine.
poate nu stiu foarte multe referitor la aceasta boala nenorocita, caci nu am de unde decat de pe net dar una este netul si alta realitatea (asta apropo de toti desteptii care le stiu ei in sinea lor pe toate doar pentru ca au citi pe net!), dar stiu ca unele femei isi pun silicoane din aceasta cauza, zic bine? stiu ca actrita Christina Applegate (daca imi aduc bine aminte) a avut cancer de san, ei i-a fost extirpat din pacate un san, si-a pus implanturi merge mai departe viata!
s-ar putea ca la tine sa nu fie cazul de implanturi mamare si atunci cred ca va fi si mai bine!
implanturile mamare au fost gandite mai ales pentru NECESITATI de genul, nu pentru incultele care se tuneaza!
si steroizii au fost ganditi medical pentru ceva anume, iar incultii folosesc cu totul pentru altceva!

Nu cred ca tu arati monstruos asa cum te vezi acum, ci asa crezi tu psihic ca esti, fiind zdruncinata de aceasta afectiune! daca ne aducem aminte de Madalina Manole cat de bine arata ca si corp ca si chip, si aceasta se vedea urata datorita depresiei puternice de care suferea, insa ea arata foarte bine!

deci intr-un fel s-ar putea sa te vezi tu si in alt fel s-ar putea sa fii!
pe de alta parte eu zic ca sa nu fii dezamagita sa nu propui nimanui nimic de genul ce ai scris mai sus, ci roaga-te sa iasa bine operatia si dupa ce te vei reface (poate va dura ceva timp!) o sa vezi ca lucrurile vor fi schimbate in bine pentru tine!
lupta si vezi ce iti rezerva viata!

| mihai69 a răspuns:

Am cunoscut în trecut o fată care a avut aceeași problemă cu tine.
A trebuit chiar să facă o operație de mastectomie unilaterală. Nu mi s-a părut nicio clipă (după) că ar fi "monstroasă". E drept, și ea, ca și tine, avea complexe față de"cum arăta".
Dar asta nu m-a împiedicat să fac dragoste cu ea, atunci când s-a decis să își dorească asta cu adevărat. Și nicidecum nu am facut-o "de milă", iar dacă ar fi venit cu bani, cred că ne cam certam.

| Miruna333 a răspuns:

In schimbul unei sume de bani, dar e gigolo sau ce? Proprune-i fara sa ii spui de bani. Barbatii platesc, nu femeile.
S-ar putea sa ii dai mare turn off daca mentionezi partea cu banii, nu se va mai simti barbat.
Asumi ca nu te place nici 1%, cine a spus asta? Tu, nu el. Tu iti poti imagina si asuma orice, dar nu vei afla adevarul pana nu incerci. Nu ti-o fi dat degeaba cerere pe Facebook. Incearca sa flirtezi cu el putin cand il mai vezi si dupa scrie-i sau spune-i in fata daca este liber cand ti-ai dori tu

| MihaiMB a răspuns:

Ştii tu că el nu ar vrea pe gratis, de ce nu încerci? Spune-i ce problemă ai şi poate chiar va fi îngăduitor şi te va ajuta, încercarea moarte nu are!