| Cristina788 a întrebat:

Am 25 de ani, până acum am avut 3 relații de dragoste, însă mereu am fost părăsită de partener.
Primul m-a înșelat.
Al doilea se comporta urât.
Al treilea s-a plictisit ne intalneam rar pentru că era din alt oraș.

M-am comportat frumos, niciodata nu am fost geloasă sau nervoasă.
De ce toți renunță la mine? Din cauză că sunt grasă? Sau că sunt prea timidă? Care ar fi motivul?

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Timiditate, probabil n-ai încredere în tine, nu ai ceva relevant de spus, nu te impui și profită. da, băieții nu vor una să fie geloasă și nervoasă, da nici o femeie lipsită de coloană vertebrală care să nu-și spună niciodată punctu de vedere și să se impună

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti grasă si frumoasă, cîte kilograme ai si ce varsta?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare a renunțat din motivele lui, mărturisite sau nu, conștiente sau nu.
Au renunțat 3, până acum.
Cel din alt oraș, este mai clar motivul, este dificil să cultivi, să crești o relație de la distanță.
Grasă? Unii preferă așa.
Timidă?
Unii preferă așa.
Pot fi și alte motive, fiecare cu motivele lui, când evaluează persectivele unei relații pe termen lung, ceea ce doresc majoritatea.
Ceea ce s-a întâmplat deja nu este motiv de descurajare.
Va urma unul, poate încă unul, pănă când unul va decide că tu ești aceea.

| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca azi e mai usor ca niciodata sa gasesti pe altcineva si lunea nu mai vrea sa faca angajamente sau sa tolereze anumite lucruri.

| Sofer a răspuns:

Au avut ei un motiv. Normal te bagi în relație ca îți place acea persoana dar din ambele părți sa fie plăcerea.

| cristimihailov a răspuns:

Un exemplu: ti-am trimis un mesaj acum aproape o luna. Nici acum nu ai raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt motive destul de bune, nu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cât a durat fiecare din cele 3 relații și când au fost? Alea din liceu nu se pun la socoteală (sunt foc de paie).

| Paul754880338 a răspuns:

Daca iti afisezi slabiciunile, nu faci decat sa atragi pradatorii si parazitii. Mai gandeste-te la asta si la o eventuala schimbare

| JustStitch a răspuns:

Buna Cristina vreau sa-ti spun ca acei baiaeti cu care ai fost intr-o relatie nu te meritau. nu meritau atentia ta, nu te meritau pe tine, tu meriti ceva mai bun si vreau sa intelegi asta. Sunt persoane care nu ar renunta prea usor la o fata, indefierent cum ar arata. Mie personal imi plac fetele timide, dar nu le mai gasesc. Am trecut prin multe chestii de-a lungul vieti in care am cunoscut fel si fel de fete si de la fiecare relatie am invatat ceva. am invatat ca dezamagirile vin atunci cand ai asteptari prea mari de la oameni, eu ma gandeam si visam la relatii serioase si ele doar sa-si bata joc. As vrea sa vorbim mai multe daca esti de acord, astep mesajul tau.O zi buna iti doresc!

| Dana1999 a răspuns:

Le acorzi tu prea multă atenție și de aia. Esti mult prea afectuoasă cu ei și prea puțin cu tine însuți

| mdc98 a răspuns:

Asa sunt barbatii.