| andreea_6738 a întrebat:

Am avut contact protejat luni la 12 noaptea si din pacate s-a rupt prezervativul. Am luat Postinor 2 marti la 6 dupa-amiaza(dupa 18 ore). Nu am avut nicio reactie adversa. Oare e posibil sa fi ramas totusi? Vi s-a intamplat sa luati si sa nu isi faca efectul? mersi

6 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Cum dracu rupeti prezervativele? Am destui ani cu activitate sexuala dar asa ceva nu am patit. Tare curios.

| Enna90 a răspuns:

S-a rupt dupa ce ai facut s-au inainte >? daca dupa e bine, daca invers, hmmmm, dupa ce s-a rupt trebuia sa va opriti! eu nu am avut probleme cu astea si nici nu vreau prea devreme!

| irina_8165 a răspuns:

Nu eu am luat postiron dar l-am luat la 5 ore dupa contactul sexual nici eu nu am avut reactii adverse este chiarbun dar aca ai 2 pastilute de postiron va trebui sa o iei si pe cealalta la 6 sau la 12 ore nu mai stiu sigur successi ca sa te linistesti fa un test de sarcina bafta

| deliam_8720 a răspuns:

Pai daca ai luat pastila cand trebuie nu cred ca are rost sa-ti faci probleme. Daca nu ai avut reactii adverse, nu`ti fa griji ai sa vezi si urmarile aceste`i pastile; adica ai putea avea sangerari intermenstruale si cu siguranta iti va intarzia menstruatia cateva zile. Daca iti intarzie mai mult de o saptamana, fa un test de sarcina. Dar eu zic ca n-are rost sa te ingrijorezi.

| DariWillis a răspuns:

Sunt 15% sanse sa fi ramas insarcinata. pentru un test de sarcina trebuie sa treaca 2 saptamani de la contactu sexual. cat timp a trecut de la prima zi de menstruatie? ovulatia are loc la 14 zile de la prima zi, iar ovulul e viabil doar 12 ore. fa un calcul. asa iti dai seama care sunt sansele.

| andreea_6738 explică:

Pe 5 s-a intamplat, iar menstruatia ar trebui sa imi vina pe 11