| Mihaela2022 a întrebat:

Am avut un prieten în Spania dar mama era împotriva lui pentru ca era brunet, era mai închis la ten si era spaniol.
Cel puțin mama mi-a interzis să mai ies cu el îmi spunea că arată ca un țigan.
Eu mă întelegeam bine cu el și nu era urât.
Ce părere aveți despre bruneți? Credeți că mama are dreptate băieții mai bruneți sunt urâti?

9 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

În primul rând, observ aici că mulți vorbesc doar despre etnia romă.
Dar, nimeni nu vorbește despre istoria Spaniei, de unde sunt de fapt bruneții. Este vorba de mauri, arabi aflați secole după căderea Imperiului Roman. Arabi, care foloseau drept sclavi, și negri din Africa de Nord.
Apoi, după eliberarea Spaniei, nu s-a procedat la masacrarea maurilor, sclavilor negri, ci au fost integrați și tolerați. Astfel, în secolele de după eliberare, acest amestec de rase, a condus la apariția bruneților. Indienii țigani erau un grup etnic hindus ajuns în Imperiul Bizantin, apoi s-au împrăștiat în Europa.

| XxBlueRosexX a răspuns:

In nici un caz nu sunt urati ba din contra, si tu nu mai asculta de maicata las-o sa spuna ce vrea si tu iesi cu cine vrei...eu de la 16 ani am inceput sa fac de capul meu si alor mei nu le spuneam ce fac cu cine ies si unde merg, fa si tu la fel doar ai grija.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că arată ca un țigan. Dar acesta este un motiv al mamei ca să nu te piardă.

| Wr3nch a răspuns:

Nah, cred ca mama ta e rasista.

| alina2k18 a răspuns:

Nu are dreptate, baietii bruneti sunt hotwinking

| Justme79 a răspuns:

Indiferent de culoarea pielii toți suntem oamenii nu judeca o carte după coperta sincer am 41 de ani și observ că încă se pune accent pe culoarea pielii dar de fapt nu mă mai mira nimic fiind vorba de România laughing)

| CerealaCuOchi a răspuns:

Doamne fereste fata mea, pe mine sincera sa fiu aia ma atrag de 10 ori mai mult (bruneti, nu rromi)

| Sarpelekingoo7 a răspuns:

Consider ca intrebarea este aiurea pusa si interpretata. 1 mama ta are gusturile si personalitatea ei. 2 tu ai gusturile tale si stai cu cine iti place nu cu cine ii place ei ca nu se culca ea cu el ci tu.

| Tukituki a răspuns:

Nu am o parere urata despre bruneti. Si in primul rand nu toti sunt la fel. LoL. Am avut prietene gipsy erau de treaba, am intalnit multe femei care erau chiar mișto. Dar eu nu prefer brunetii.

"Țiganii pot fi găsiți în aproape toată lumea, cel mai cunoscut grup fiind romii. În Europa, importante grupuri trăiesc în Bulgaria, Cehia, Franța, Grecia, Macedonia, România, Serbia, Slovacia, Spania și Ungaria. Importante comunități de romi trăiesc și în Asia (mai ales în Turcia, Caucaz, Iran și India), în nordul Africii și în America.

Țiganii nu sunt o populație omogenă. Ei se împart în circa 40 de grupuri, structurate în funcție de legăturile familiale, de profesii, de dialecte, de modul de viață sedentar sau nomad. Principalele grupuri sunt ursarii (dau spectacole cu urșii), căldărarii (confecționează și repară vase de aramă), fierarii (potcovarii), crăstarii (vânzătorii de cai), spoitorii (spoiesc tigăi și tingiri de bucătărie), rudarii (lucrători în lemn), boldenii (vânzători de flori), argintarii (bijutieri), zlătarii (extrag aurul din albiile râurilor) etc. Între grupuri există foarte importante diferențe lingvistice."

Depinde si in ce zona locuiesti.
Oricum ei pot fi peste tot in Spania.
De ex in Catalonia am vazut țiganii, foarte multi.
Si sincer nu sunt de la noi.
In Catalonia, catalanii sunt si tigani. Si sunt mai bruneti sau pot fi si albi si sunt peste tot in Spania. Dar daca te duci in zonele unde locuiesc ei ai sa vezi. Am locuit in mai multe zone.

Ar trebui sa vorbesti cu mama ta, poate e un baiat bun happy