| Sara2 a întrebat:

Am facut un test surecheck si a iesit negativ, pe el scrie ca poate fi facut in orice moment al zilei, a iesit negativ, credeti ca e ok? daca era ceva iesea macar o liniuta stearsa a 2 nu? sau era musai de facut dimineata?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testul poate fi facut in orice moment al zilei incepand cu a 24 zi de la contactul sexual sau cu a zecea zi de intarziere a menstruatiei. daca il faci dimineata, va fi semnificativ cu 3-4 zile mai repede. Sa stii ca nu e deloc obligatoriu sa iasa o liniuta mai stearsa daca sarcina este incipienta. Daca faci testul prea repede, el va iesi clar negativ, dar fals negativ.

| Sara2 explică:

Acel contact a avut loc pe data de 16 spre 17 ianuarie, pe 29 ianuarie mi-a venit menstra care a tinut 5 zile si azi 12 februarie am facut testul dar dupa amiaza si a iesit negativ, in decembrie mi-a venit menstruatia pe 30, nu stiu nici perioada fertila sa o calculez, nu am avut contact decat cu o picatura uscata de lichid preejacuklator dar imi fac griji

| zuzulici a răspuns:

Poate fi facut in orice moment al zilei dar e bine sa-l faci dimineata la prima uraina... si daca nu esti sigura pe tine, mai fa unul :*:*