| RaZzVaNn a întrebat:

Am fost cu o persoana...Acum este cu altcineva doar ca sa ma faca gelos.Si nu vrea sa se desparta de el...De ce?crying(broken heart(Ma scuzati categoria dar asta este ce-a mai populara.

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Categoria e cea corecta,in tulburarea si amarul tau,ai renuntat si sa mai gandesti.
Linisteste-te si incearca sa intelegi ca dragoste cu forta nu se poate.
Posibil sa fi inceput o alta relatie doar ca sa te faca pe tine gelos,dar,in timp,a descoperit la celalalt,calitati si moduri de comunicare,mai bune decat ale tale.
Impaca-te cu ideea si invata sa pierzi zambind,iti va folosi toata viata lucrul asta!
Si,intotdeauna, plangi singur, arata-le celorlalti doar zambetul tau.

| oanaoana23 a răspuns:

De unde stii ca e doar ca sa te faca gelos? poate a fost asa la inceput, dar acum poate ca s-a indragostit de persoana aia. daca ea e fericita de ce nu o lasi sa fie cu cine vrea ea? de ce nu o intrebi esti fericita? il iubesti? daca zice ca da las-o cu el, daca zice ca da si de de fapt nu o sa se intoraca la tine pentru ca o sa sufere ca tu nu o mai stresezi.