| Adelina102 a întrebat:

Am in ultimul timp niste scurgeri vaginale foarte abundente, de culoare alba.Este din cauza ca trebuie sa fiu pe ciclu sau e posibila o sarcina? Eu am luat anticonceptionale 1 an. Le-am oprit de o luna, intre timp am avut o relatie sexuala protejata ( prezervativ) cu iubitul meu.Acesta s-a terminat in prezervativ, a mers la baie, l-a dat jos, a urinat si s-a intors. S-a mai jucat putin la intrarea in vagin ca si cand ar mai fi vrut o partida dar nu l-am lasat. E posibil sa fi ramas insarcinata? Ovulatia nu stiu sigur cand are loc pentru ca acum cum am oprit antibebe ciclul o sa se deregleze. Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba pari sa ai o infectie genitala. Nici sarcina nu e exclusa, dar nici dereglarile hormonale date de intreruperea contraceptivelor. Daca menstra intarzie 7 zile, fa un test de sarcina in a opta din prima urina de dimineata si apoi du-te la ginecolog.

1 răspuns:
| inna_4584 a răspuns:

Este ceva normal sa ai aceste scurgeri, dar ar fi bine sa consulti un medic!