| alexutza222 a întrebat:

Am intrat la liceu. Gasca mea s-a imprastiat, toti 4, 2 fete si 2 baieti am mers fiecare la cate un liceu, din cate un capat al orasului.
Colegii par a fi ok, dar lipsesc prietenii mei, fratii mei cei langa care am fost 4 ani (in gimnaziu ne-am imprietenit). Noi am vb sa mergem pe la scoala dar la noi in oras azi a plouat si nu am mai mers.
Eu sunt indragostita de unul prietenii mei si pretenei mele ii este simpatic el, el a zis la sf cls a 8a ca ii place de ea. Eu sunt indragostitata tare de el si lui ii e simpatica ea si ea il place.
Am vb la tel love struck cu baiatul de care sunt indragostita. Cand a raspuns parea trist si abatut la sf convorbirii parea mai vesel.
1. Ce sa fac? Ce as putea face in situatia asta? Voi e ati face?
2. Oare o sa il uit? De cand nu ne mai vede zi de zi la scoala ma gandesc si mai mult la el. La mine la liceu nu e nicum baiat dragut.
3.M-am atasat de el foarte tare, desi in acesti ani eu si el eram ca pisica si cainele, eu ma contraziceam cu el doar asa. Ce sa fac? Vreau sa-l vad, sa-l iau in brate.
4. La banchet a dansat cu mine si cu ea (prietena, poate ziceti ca nu e pr. ca suntem indragostite de acelasi baiat dar suntem si chiar bune.)
5.Stiu din surse sigure ca mama lui zice ca ii povestese mai mult de mine decat de ea. El se intelee bine cu mama lui, e de trebuie femeia.Dar la banchet ultimul dans la facut cu pr mea. Eu nu stiam sa dansez si el m-a invtat si chiar zambea cand eu greseam.
Cum sa procedez sa mentin aceasta relatie de prietenia?
Dar sa ma apropii de el mai mult? Oare sa incerc sau sa ma resemnez?
Scz ca am scris mult dar vreau sa intelegeti problema.
Ofer

Răspuns Câştigător
| Officialme93 a răspuns:

Pai te sfatuiesc sa o intrebi pe ea prima oara daca are ceva de gand cu el. Daca vrea sa stea cu el. Daca iti spune nu ii spui sincer ca te simti putin atrasa de el. Si ca ai vrut ca ea sa stie prima asta iar daca nu o deranjeaza sau nu are nimic impotriva sa stai cu el. Pe urma trebuie sa vorbesti cu el daca te place. Eu zic ca da din ceea ce ai zis. Sau poate chiar se face ca ii place de ea si te place pe tine.happy hmm, nu? ce zici este si asta o varianta
. Eu zic ca sentimentele sunt mai importante. SPunei ce simti pentru el! si va fi cel mai bine. Succes

1 răspuns:
| alexutza222 explică:

Prietena mea mi-a zis clar ca nu vrea o relatie de iubire cu el, nici el. Vor sa se concntreze pe scoala.Cum pot sa ma apropii de el, sa mentin relatia de prietenie, sa o dezvolt (avand in vedere ca nu prea avem cum sa ne vedem, iar el e la un liceu cu pretentii si are mult de invatat si poate, poate si de o relatie...Ce sa fac?