| alexandra_1243 a întrebat:

Am nevoie de cat mai multe pareri! Va rog...
Am cunoscut acum cateva luni un baiat mai mic decat mine, inca de la inceput m-a placut.Tot incerca sa ma intrebe tot feluri de lucruri despre mine, unde stau, cu cine stau, daca ies in oras cu cine ies, mi-a arat unde sta, mi-a spus tot de familia, prietenii lui ...cand spun tot inseamana tot.Eu l-am considerat un simplu coleg de munca. A inceput cu apropouri ca ar vrea sa vedem un film impreuna, ca ar vrea sa vada camera mea ca daca in gatesc, toate in limita bunului simt.Pentru ca nu puteam vorbi la serviciu l-am invitat la mine acasa la un suc, dar i-am spus din start ca nu o sa fie nimic. E adevarat ca ne-am sarutat, a incercat ceva mai mult si am spus NU chiar inainte sa se intample ceva.Cand l-am intrebat ce vrea de fapt a spus ca vrea decat fun, nimic serios.
Acum daca mai vorbeste cu mine. mi-a spus ca ar fi mai bine sa nu mai lucram impreuna, sa renunt la munca, nu mai vrea sa se duca in locurile unde merg eu, se poarta rautacios, m-a sters din lista de prieteni de pe facebook.
Nelamurirea mea e ca uneori se poarta atat de frumos imi i-a apararea in fata colegilor, ma ajuta, se poarta ca inainte. iar uneori parca isi aduce aminte ca trebuie sa se comporte urat.
Multumesc...

2 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Invita-l la o cafea undeva unde sa puteti vb in liniste si unde nimeni sa nu va auda!
incearca sa-l convingi ca nu procedeaza corect in legatura cu tine si ca, daca nu poate fi nimic intre voi puteti devenii cei mai buni prieteni! poate l-a deranjat foarte tare ca i-ai refuzat oferta, dar asta nu-l face sa s comporte cum vrea el cu tine!
j apropo dc sa-ti schimbi u locul de munca, daca el se simte deranjat dc no face el? d c trebuie sa fi u aia care sa sufere? fa-l sa inteleaga asta!
succes!

| Virkno a răspuns:

Ar trebui sa iesiti pentru ultima data impreuna si sai expliti situatia."Bai daca a fost ceva intrebe noi s-a terminat"sau ceva de genu daca a fost ceva.Si trebuie sa ii expliti ca ceea ce face el nu e tocmai adecvat si nu stiu spune-i daca nu puteti fi un cuplu sa fiti macar amici sau best friends.NU fi timida doar du-te si spune-i.