| firelord66 a întrebat:

Am nevoie de o compunere de 5-7 randuri in franceza: La lever de la soleil au berd de la mere( Rasaritul soarelui pe mal), sa fie descriptiva, 3 epitete 3 comparatii si 1 metafora Va rog frumos. poate sa fie simpla nu conteaza dar sa nu fie tradusa pe google translate sau altceva. Dau FUNDA pentru cea mai buna... Scuzati categ dar e cea mai vizionata...REPET! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| IuliaAle a răspuns:

Au bord de la mer, je vois sur le ciel un soleil comme une grande balle de feu. La mer est aussi bleu que le ciel. Les vagues enormes forment des cercles ronds comme le soleil. Le sable est chaud et humide de l'eau claire. C'est une vue magnifique! J'aimerais rester ici pour toujours.