| catthshshshs a întrebat:

Am o curiozitate...Vi s-a intamplat sa ajungeti sa aveti o relatie cu un baiat care v-a spus ca va vede doar ca pe o amica si ca nu este bine sa va implicati in mai mult decat atat? Sa ajungeti sa fiti mai mult decat amici?

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Una e sa ai o relatie si alta e sa ai un amic! Intr-o relatie te implici si sentimental pe cand cu un amic discuti la rece problemele, te ajuti reciproc. Nu are rost sa amesteci problemele sau sa astepti un eventual noroc!

mlm
| mlm a răspuns:

Nu mi s-a intamplat mie personal, dar am avut o foarte buna colega si ea a patit exact ceea ce ne spui tu acum si traiesc si azi impreuna, s-au casatorit si au si 2 copii, deci nu poti sti niciodata de unde poate apare norocul.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat. Dar pot sa iti sp ca nu se stie niciodata daca nu cumva da norocul peste tine si acel baiat isi schimba parerea.happyDeocamdata ramaneti doar prieteni si lasa timpul sa hotarasca daca veti si sau nu impreuna.happy

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Asa spunea el. Eu am gandit contrariul. Am facut suma, dadea cu virgula, dar ce era dupa virgula era un deliciu!

Shin
| Shin a răspuns:

Inca nu... dar ma paste cineva cu chestia asta... Am o prietena care dupa "o noapte furtunoasa" mi-a destainuit ca tine foarte mult la mine. I-am spus ca nu este posibil si ca vreau sa ramanem doar prieteni, dar de atunci ma cheama mereu pe la ea, vrea sa-mi faca mancare... (incredibil ca nu-mi place o fata care are ca hobby, sa faca mancare tongue ) Stiu exact ce incearca sa faca... si desii sunt destul de sigur ca nu o sa-i iasa figura... cine stie... timpul va spune totul presupun tongue
Shin

| Paula a răspuns:

Am spus eu la mai multi asa. si nu mi-am incalcat promisiunea. desi ei au incercat tot felul.

| totata a răspuns:

happyda mie mi s-a intamplat. aveam 16 ani cand l-am cunoscut, eram topita dupa el si aproape ca nici nu ma baga in seama.acum am 21 de ani, suntem casatoriti de un an si jumatate si avem si o fetita impreuna.pare greu de crezut dar se poate intampla si asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Sunt cu el si acum, avem 2 ani impreuna.Totul a inceput cu o relatie bazata pe sex intre 2 amici, adulti, care nu voiau implicare sentimentala si s-a terminat cu o relatie serioasa.Ne-am schimbat parerea in decurs de cateva luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi s-a intamplat...suntem impreuna de 3 ani.

| lo_7929 a răspuns:

Mie mi-a spus sa mai asteptam ceva timp...si am asteptat atata ca s-au dus sentimentele melebig grin...si acum suntem foarte buni prieteni.ca inaintehappy. mia parut rau ca i-am spus ce sentimente am.pentru ca se departase de mine la un moment dat. dar acum totul e ok...sincer era unu dintre cei mai buni prietenihappy, si este si acumbig grin

| gabione a răspuns:

Mie mi s-a intamplat chiar inversbig grin