| TomaRo a întrebat:

Am o intrebare putin mai ciudata, de la ce varsta ejaculezi?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Organele endocrine care formeaza aparatul reproducator masculin si anume : vezicula seminala, prostata si cele 2 testicule (gonade) ajung in situatia de a fi pe deplin maturizate si capabile sa produca primele cantitati de sperma viabila, in majoritatea cazurilor in jurul varstei de circa 14 ani. Bineinteles ca exista o marja de abatere atat in minus cat si in plus mai mica de doar cateva luni, insa aceasta uneori poate fi si de 1 an. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

La varsta de 13-14 ani cand oganele sexuale masculine sunt capabile sa produca sperma.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

După varsta de 14 ani de obicei.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 13-14 ani, cand incepe sa se produca sperma.

| fenomenul56 a răspuns:

3 ani de luigos