| anox a întrebat:

Am o intrebare simpla.am facut dragoste pentru primadata
si partenerul nu a ejaculat inauntru. as putea ramane insarcinata de
la celalalt lichid care am inteles ca fiecare barbat il are si au si spermatozoizi
dar mai ametiti. e posibil sa raman insarcinata de la acel lichid?
Am luat pilula pentru a doua zi.mai este cazul sa fac un testul de sarcina?
sincer as face ori ce sa nu raman insarcinata.sunt cam socata.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuia să te informezi înainte, nu după ca să fii și șocată.
Toții bărbații au acel lichid preejaculator (picătura fericirii, din ea se rămâne însărcinată dacă și femeia se află la ovulație).
Ai luat pilula de urgență, nu trebuie administrată decât de două ori pe an, este o bombă hormonală cu ceas, acum trebuie să urmărești data menstrei până la următoarea, sunt dereglări pe fond de dopaj hormonal.
Pe viitor fii femeie deșteaptă și folosește prezervativul, nu ceda în fața lui.
Nu ești însărcinată.
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| anox explică (pentru Legiuitoarea):

Buna.caut un raspus nu stiu unde sa gasesc sunt chiar ingrijoarata asta e felu meu.am vazut ca miai raspus si la cealalta intrebare a mea cu "dragostea" si ca poate sunt"insarcinata" si imi spuneai sa stau linistita ca nu sunt sincer team crezut pentru un moemnt mai calmat.as mai avea o intrebare dupa ce am intrebat dupa ceva timp nu mai tin minte mi-a venit menstruatia si mi-a venit normal.insa astazi mi-a venit din nou.si vreau sa spun ca nu imi vine normal imi vine putin mai incolor si parca mai cleios.ce inseamna? sincer ma poti ajuta te implor? multumesc.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru anox):

Bună.
Un ciclu nu seamă cu altul lună de lună, dacă ai luat și pilula de urgență acum apar și modificări hormonale.
O lună poți avea o menstră mai liniștită, în altă lună să vezi prezența unor cheaguri mici de sânge, etc.
După ce se va opri, pentru liniștea ta fă un test de sarcină.
Pa, pa.