| Vecina a întrebat:

Am o problema si sper ca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri.In vacanta aceasta, am fost in Austria pentru 10 zile, si acolo l-am cunoscut pe baiatul unor prieteni de familie de-ai parintilor mei.Eu am 18, el 19.In prima zi, cand ne-am cunoscut, m-a invitat la o plimbare si i-a rugat si pe ai mei sa ma lase sa stau mai multe ore cu el(caci era seara si de-abia ne cunoscusem). Este inteligent, cult, politicos si a avut multe aventuri din cauza ca nu s-a putut intelege cu fetele in tara in care s-a mutat. A doua zi m-a invitat iar la plimbare, am vorbit foarte mult si incepuse cu niste gesturi mici(pupic pe obraz, mi-a dat bluza lui de treining desi nu are voie sa raceasca, mi-a facut masaj la picioare sa ma incalzesc, ma luase de mana)dar nimic mai mult.Mai spre seara ne-am oprit pe o bancuta, si m-a luat in brate ca sa nu-mi mai fie frig.Atunci ne-am si sarutat. Mi-a spus ca m-a placut din prima, dar ca nu era sigur dk simteam la fel.Problema a fost a 3-a zi, caci eu in 2 zile urma sa ma intorc in tara si ne vedeam abia vara viitoare.Am iesit la fel afara, apoi am mers la el acasa, iar eu i-am permis sa fim mai intimi(a fost un fel de preludiu, dar fara sa ne dezbracam si sa ne culcam). Parea sincer ca tine la mine in atat de putin timp, mi-a spus ca am o personalitate extraordinara, ca sunt incredibila, genul lui mai pe scurt si chiar a si plans pentru ca nu ne mai vedem.Insa aici incep partile care contrazic vorbele. El chiar mi-a spus ca pe cat de repede se indragosteste, pe atat de repede ii trece, si s-a contrazis pe urma zicand ca el cauta relatii serioase si nu aventuri.Seara,in a 2-a zi de cand eram impreuna, eu eram tacuta si trista, si mi-a spus dintr-o data ca cel mai bine e sa nu ne mai vedem(nici mkr in ultimele 2 zile)si nici sa mai vb deloc pe net.practic el vroia sa se faca ca numai exist, dar sub pretextul ca sa nu ne facem mai mult rau.Am fost de acord, desi i-am spus ca eu vreau sa tinem legatura si sa lasam timpul sa decida, caci chiar il simteam potrivit pentru mine, dupa atatea esecuri.pe langa asta, in penultima zi avea planuit sa iasa cu baietii, in loc sa fi petrecut cat timp mai putea cu mine. Ce m-a uimit a fost faptul ca nu si-a luat nici mkr ramas bun si nici nu m-a intrebare macar cum am ajuns acasa.am intrat pe facebook 3 zile, era on si nici atunci nu mi-a spus nimic. m-am enervat si i-am trm un msj, i-am spus ce simt pentru el, ca eu o sa lupt sa vin acolo in tara si ca as vrea sa tinem legatura. mi-a raspuns ca nu este pregatit pentru mine, ca nu era, ca ii pare rau ca nu ma place cum il plac eu, ca nu si poate imagina un viitor cu mine cat timp nu sunt acolo, dar ca accepta sa ramanem amici.Tot el a pornit totul, s-a purtat frumos, mi-a zis vb frumoase, a si plans si m-a facut sa cred ca tine sincer la mine, ca sa mi spuna toate acestea acum. l-am intrebare si dc nu si a luat mkr ramas bun si nu m a mai cautat.replica lui a fost ca a ast sa i scriu eu prima, ca sa vada cum sa reactioneze, ca nu stia sg daca vreau sa l uit sau nu, si ca stie multe fete care au vrut sa ramana amici si n au mai dat niciun semn.incearca sa se scuze prin mine, caci stia f bine cat tin la el si ca vroiam sa pastram legatura.ca si cum dk nu i dadeam msj, nu m ar mai fi cautat niciodata.astazi,vad la statusul lui de pe facebook"am int o fata minunata ieri si sper ca inimile noastre nu vor fi ranite niciodata". Efectiv nu-mi pot credea ochilor.Ma simt luata in bataie de joc, si nu pot decat sa realizez ca nu am fost dlt ceva trecator in viata lui si ca mi a servit niste replici si s a purtat frumos doar ca sa fie cu cineva in cele 5 zile.ma gandesc ca, dk i ar fi pasat putin de mine, s ar fi interesat cum am ajuns acasa, ce am mai facut sau mkr sa si fi luat ramas bun in ultima zi.nici mkr cand m a cunoscut nu a pus acel status pe care il are acum, cand a cunoscut pe altcineva intr o singura zi si o numeste extraordinara.ma gandeam sa l ignor total de acum incolo, caci nu cred ca mai merita vreun cuvant.va rog sa-mi spuneti parerile voastre obiective, comparand vorbele cu faptele lui.va multumesc! VA MULTUMESC MULT DE TOT!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.cred ca asa zisul prieten al tau e o pers care se plictiseste(cred ca i sa acordat prea multa atentie si sa obisnuit asa) daca nu are pe cineva cu care sa vb, indiferent ca este fata sau baiat, mama, tata iubita sau frate.probabil ca ti-a zis vb frumoase ca sa te faca sa crezi ca tine la tine dar de fapt ti-a zis asa ca sa fii cu el si sai faci pe plac.nu cred ca stie ce inseamna sa fie cu o fata, el vede asta ca pe o joaca de peo zi pe alta si nici nu-i in stare sa pastreze o relatie mai mult timp.cand tea vazut ca il placi ce si-o fi zis,, hai ca fraiera asta ma place, sai gastig un pic increderea cu gesturi frumoase si dupa aia cand ma plictisesc de ea sa-i dau cu flit". asa sunt unii oameni, mai papagali ca sa zis asa, adica stiu sa vorbeasca si sa vrajeasca, asa ca ai grija pe cine crezi si ce faci.probabil ca te-ai fi culcat cu el in seara aia daca ar fi vrut, desi il cunosteai de nici o saptamana si puteai sa regreti amarnic pentru asta. poate ca si-a gasit pe altcineva cand inca se mai vedea cu tine si a trebuit sa scape de tine iar aia cu,, nu tiam mai vb ca sa nu-ti mai fac rau" e stupid, vrajeli, este un mod dea te evita si dea face si nu mai vb tu cu el.sunt multe motive pentru care a fost asa ignorant si jegos la sfrarsit. e, nu fi trista, asa sunt unii oameni si trebuie sa te obisnuiesti, poate va mai trebui sa mai intalnesti cativa jegosi pana cand vei gasi persoana ideala pentru tine.intotdeauna trebuie sa testezi cumva persoana pe care crezi ca o iubesti sa vezi daca e chiar ce crezi u ca e.cum zice si proverbul,, prietenul la nevoie se cunoaste". cred ca si-a pus statusul ala pe facebook ca sa te faca pe tine geloasa si dupa cum sa comportat la sf e clar ca e o lepra de om si nu mai merita nici un cuvant de la tine, asa ca nu mai vb cu el, uital si treci mai departe, nu face o drama din asta si continuati viata si ai mai multa grija data viitoare, zi si tu ca mine,, SCREW THEM ALL" ca sa iti treaca nervii si fa ceva ce te inveseleste.anyway life`s a ***, da nu putem so schimbammtre sa ne adaptam, ca doar fiecare avem perioade triste si neplacute in viata da orice trece, deci relax.bafta in viata si sper ca ti-am fost de ajutor, cya!big grin

6 răspunsuri:
| BoBoLiNo92 a răspuns:

E clar laughing A vrut sa-i ridici coada happy Vroia decat o aventura... El a incercat daca a vazut ca nu a reusit, nu i`a mai pasat de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| oElisabeth a răspuns:

Sincer? raised eyebrows E total fals! E clar ca lumina zilei ca a vrut doar o "aventura', o relatie trecatoare. E "schimbat-or' laughing ca vremea. Prima data iti spune vorbe frumoase si apoi te lasa balta. apoi iar incepe. Te deruteaza total. Parerea mea e sa-l ignori sau daca vrei sa ramaneti amici. dar nu foarte apropiatiwinking Succes! Funda love struck?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un nesimtit.Cred ca a vrut doar o aventura, sau probabil ca el nu crede in relatii de la distanta.Mai bine ignora-l, pentru ca si-a batut joc de tine si pe deasupra, cand ai fost tu cu el nu a scris asta la status, si nici mesaj nu ti-a trimis, reiese ca nu i-a pasat.Nu stiu de ce l-ai descris asa binisor. Poate vroia sa para ce nu este pentru o aventura. Apropo, ai foarte mult, ma dor si ochii acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai scris vroiam sa spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca viata ati joaca feste
\