| Vecina a întrebat:

Am o problema si sper ca ma puteti ajuta cu niste raspunsuri.In vacanta aceasta, am fost in Austria pentru 10 zile, si acolo l-am cunoscut pe baiatul unor prieteni de familie de-ai parintilor mei.Eu am 18, el 19.In prima zi, cand ne-am cunoscut, m-a invitat la o plimbare si i-a rugat si pe ai mei sa ma lase sa stau mai multe ore cu el(caci era seara si de-abia ne cunoscusem). Este inteligent, cult, politicos si a avut multe aventuri din cauza ca nu s-a putut intelege cu fetele in tara in care s-a mutat. A doua zi m-a invitat iar la plimbare, am vorbit foarte mult si incepuse cu niste gesturi mici(pupic pe obraz, mi-a dat bluza lui de treining desi nu are voie sa raceasca, mi-a facut masaj la picioare sa ma incalzesc, ma luase de mana)dar nimic mai mult.Mai spre seara ne-am oprit pe o bancuta, si m-a luat in brate ca sa nu-mi mai fie frig.Atunci ne-am si sarutat. Mi-a spus ca m-a placut din prima, dar ca nu era sigur dk simteam la fel.Problema a fost a 3-a zi, caci eu in 2 zile urma sa ma intorc in tara si ne vedeam abia vara viitoare.Am iesit la fel afara, apoi am mers la el acasa, iar eu i-am permis sa fim mai intimi(a fost un fel de preludiu, dar fara sa ne dezbracam si sa ne culcam). Amandoi am descoperit unul la celalalt calitatile poe care le cautam la pers iubita, avem aceleasi interese(chiar si meseria de viitor), putem sa discutam oricat despre orice, si ne simtim foarte bine unul in compania celuilalt.Eu am inceput sa plang, caci imi era foarte greu sa stiu ca in 2 zile voi plexa, caci m-am atasat mult de el, si parea ca si el de mine. Ce m-a surprins a fost faptul ca in aceeasi seara, m-a intrebat daca vreau sa nu ne mai vedem deloc pe urma si sa numai vb cand ma intorc in tara ca sa nu ne facem mai mult rau.Eu as fi vrut sa profitam la maxim de ultimele zile, insa el nu a vrut sa ne mai vedem, parea foarte trist si incepuse si el sa planga.Chiar s-a tinut de cuvant, nu ma mai cautat, nu m-a sunat nici sa-mi ureze ramas bun, are adresa mea de facebook, la fel, nu mi-a spus nimic, nici macar un msj prin care sa ma intrebare daca am ajuns bine.Nici eu nu l-am mai cautat, caci am preferat sa am demnitate.Parintii mi-au spus kpt el am fost inca una pe lista, ca m-am lasat din prima, si ca nu a tinut asa mult la mine, caci altfel se vedea cu mine pana in ultima zi si vroia sa pastram si legatura pe net.Chiar gasisem in el baiatul potrivit si din gesturile lui chiar parea ca tine la mine, insa nu stiu ce sa cred despre ultimele fapte. Voi ce credeti, ca a tinut la mine si a preferat sa se indeparteze pana nu e prea tarziu, sau a vrut sa se desparta politicos de mine? Si credeti ca ar trebui sa-l mai caut, sau doar in caz de ma va baga el in seama doar atunci sa-i raspuns politicos si atat? Imi este gtreu sa vad ca am gasit pers potrivita, iar distanta sa fie obstacolul principal!

Răspuns Câştigător
| Tufuu24 a răspuns:

Hello. Relatiile la distanta mai ales in cazul vostru la mii de kilometri se tin foarte greu deci parerea mea este ca daca intr-adevar tine la tine te va cauta si va face tot posibilul sa va aveti unul pe altul. La faza cum v-ati despartit eu spun ca el a simtit ceva intens acolo in interiorul lui dar ca sa nu faca rau atat tie cat si lui a preferat sa intrerupeti legatura fapt care este dureros dar foarte inteligent ca motiv fara a suferi. Daca spui ca avut o problema de adaptare si motivul s-a rasfrant asuprarelatiilor lui ce te-ar determina sa crezi ca nu ai fost inca una din victimele lui cum au spus si parintii. Nu ai nici-un indiciu de unde sa incepi ci sa-l lasi pe el sa decida viitorul vostru. Daca are facebook-ul tau si nr de tel poate face primul pas in orice minut. Aici depinde de el. Nu trebuie decat din partea lui sa te astepti la ceva. Sper ca te-am ajutat cat de cat. XOXO.

Tuff.

4 răspunsuri:
| paramore a răspuns:

U imediat gasesti persoana potrivitaoh go onla naiba ce norocoasa estilaughingpn acum erai indragostita de profesorul tau, acum ai uitat de el, il iubesti pe astarolling eyespoate sunt mai dura, dar lumea nu poate spune ''tine la mine'' intr-o zi, decat daca esti foarte credula, si din cate vad...esti

| proffessor a răspuns:

Draga mea, depinde acum de tinehappy Daca intr-adevar ai tinut la el si el la tine, ati fi facut amandoi ceva in acest senshappy Totul depinde doar de tine...acumwinking Cauta-l, fiti prieteni, comunicati si poate vei realiza ceea ce ai fost pentru el... si, daca vei afla, spune-mihappy Poate este exact ceea ce credbig grin
Pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca daca stateati in acelasi oras da mai tinea relatia doar ca relatiile la distanta nu tin

| Cathy_5203 a răspuns:

Uite, eu nu stiu prea multe despre relatii, dar fiind fata si eu am trecut prin experiente cu un baiat.si eu am un prieten acum dar inainte ne certam cam in fiecare zi, si tot in aceeasi zi ne si ampacambig grin...in legatura cu problema ta, ma bucur foarte mult ca ti-ai gasit un baiat asa iubitor si inteligent, dar poate el s-a despartit cat ma repede de tine pentru ca nu vroia sa sufere mai mult si de aceea, dar ar fi trebuit totusi sa-ti spuna ramas-bun si sa tina legatura cu tine pana vara viitoare. dar la felul cum s-a purtat cu tine si mie mi-e greu sa cred ca nu te mai place...ar trebui tu sa iei legatura cu el si sa il intrebi de ce nu a vrut sa mai stea cu tine in ultimele 2 zile di dc nu vrea sa tineti legatura! sper sa fie de ajutor sfatul