| alexandraema a întrebat:

Am o relatie de 2 ani in aceasta relatie prietenul meu are foarte multe plecari de 2 ori pe saptamana pleca la cluj, bucuresti etc.Problema este ca in astia 2 ani eu doar de doua ori am fost plecata cu el din cauza parintilor.Luni pleaca din nou 2 zile in costanta si mi-a zis ca ar vrea sa vin cu el ...ca nu mai merge asa relatia. Efectiv am simtit ca a picat cerul pe mine imi doresc enorm sa merg cu el il iubesc f mult si nu vreau sa il pierd dar eu sunt eleva la liceu cls 12 iar parinti mei sunt foarte stricti nu ma lasa sa fac nimic. Ce as putea sa le zic la ai mei sa ma lase sa plec 2 zile?

4 răspunsuri:
| qwerty21 a răspuns:

Pai zii si tu ca mergi cu el intr-un week end, intr-o vacanta.ca ai scoala happy

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Problema e si cu bacul la tine anul asta... spune-le ca te apuci serios de invatat daca te lasa sa pleci 2 zile cu el ca sa te relaxezi inainte de greu, incearca sa ii explici ca esti fata mare de acum si ca mai ai si tu nevoie de timp ca nu te omoara nimeni daca pleci cu el, ca poti sa ai si tu grija de tine promite-i ceva in schimbul plecarii cu el, ceva ce ii convine mamei tale foarte mult, sper ca ti-am fost de ajutor...

| HaPpY17 a răspuns:

Draga mea sa-ti zic un lucru si eu sunt tot in situatia ta sunt tot in ultimul an de liceu si nici parintii mei nu il aceptau pe prietenul meu care e mai mare ca mine cu 14 ani si un pic ca mine. ei erau mereu ca niste comunisti ma verificau si atunci cand dormeam sa vada daca nu cumva sunt cu el dar pana intr-o zii cand am avut o discutie serioasa cu pr meu si mi-a zis "eu asa nu mai pot, sa te vad suferind din cauza mea, mai bine te las sa faci ce vor ai tai si liceu si facultate si ce mai vor ei si poate iti vei gasi fericirea in alta parte, nu vreau sa te mai vad plangand". in momentu ala eu am decis sa plec cu el si sa ne mutam impreuna si suntem foarte bine asa ca te sfatuiesc sa ai intaii o discutie serioasa cu pr tau si daca esti dispusa sa-i dai deoparte pe ai tai fa-o dar daca nu te simtii pregatita nu face nimic nu pleca nici in week-end cu el ca dupa vor afla si va fi mai rau

| alexandraema explică:

Nu ma lasa sa plec cu el ...ai mei sunt impotriva relatiei noastre din cauza diferentei de varsta ca eu am 19 si el 27... ce pot sa fac atunci? cu adevarul nu merge.Si nu pot pleca in week end plecarile sunt in interes de serviciu si nu poate pleca cand vrea el