| 1inevitabil a întrebat:

am o problema. la 14 ani am fost cu o fata F. (prima iubire) am fost cu ea 2 ani dar ne vredeam doar in vacanta de vara din cauza distantei, dupa cei 2 ani eu mi-am gasit pe altcineva U, cu care am fost aproape 2 ani dar legati tot unul langa altul. eu inca ma gandeam la F. in timpul asta mai tot timpul, ma tot gandeam daca si ea se gandeste asa la mine, o mai voiam macar odata, cu U. au inceput certurile, nu mai mergea si de 3 luni i-am zis ca s-a terminat i-am zis ca asa nu mai merge si sa ma lase sa ma gandesc sa vad daca mai vreau cv cu ea sau nu. de 6 luni am incept sa vorbesc cu F. si am realizat ca si ea simtea la fel, ma iubeste si vrea sa fim amandoi, a venit in romanaia si ne-am vazut a fost super, dar eu inca nu sunt pregatit pentru relatia asta la distanta, am tot vorbit ne intalneam ni si sarutam big grin, dar nu eram impreuna, ea s-a cam saturat si o inteleg, chiar nu stiu ce sa fac sa fiu cu ea desi pleaca peste o luna jumate si dupa 9 luni relatie prin telefon facebook etc. cum am fost cu U. m-am obisnuit sa fi tot pe la mine, tot amandoi. dar cu F. doar cateva luni, o iubesc enorm dar nu stiu ce sa fac, acum nu mai vorbeste cu mine ca zice ca m-am jucat cu ea, ma iubeste si ea stiu asta, dar nu stiu cat o sa mearga la distanta, eu trec pe clasa a 12-a, iar dupa as pleca la ea in tara daca ar fi, inca nu stiu, nu stiu cat o sa mearga asa, chiar nu stiu ce sa fac, acum si U. tot plange ca ma vrea inapoi ca ma va face cel mai fericit si altele, dar nu o pot iubi ca pe F. Ce ziceti sa fac sa fiu cu F. pentru catva luni iar dupa ce? cum spuneam s-a saturat si ea tot asa, sa ne vedem dar nimic. avem aceleasi idei, in 4 ani de zile nu am incetat sa o iubesc. si imi e frica sa nu o pierd pentru totdeauna. dar dupa U. si ea zice ca mi-am batut joc. chiar nu stiu ce sa fac. acum cand am vorbit cu F si mi-a zis sa nu ne mai vedem si sa nu mai vorbim, am simtit un gol ca si cum am pierdut-o, ca atunci cand ne-am despartit si ea a plecat in strainatate. ce ziceti? :/

4 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Tu chiar tii la fata asta, ca nu se prea vede. Daca o iubeai nu iti mai gaseai alta iubita cu care sa te distrezi in lipsa ei.
Eu zic sa ai o discutie serioasa cu ea, iar tu sa te gandesti bine daca vrei sa continui relatia cu ea sau nu. Daca stii ca-ti fug ochii dupa altele cat timp ea e plecata, mai bine las-o in pace.
Pa!

| 1inevitabil explică (pentru Cσcσ):

Numi fug ochii dupa altele. noi ne-am despartit si am zis ca daca avem ocaziua unul dintre noi sa fim cu cineva asta e. deci nu am inselat-o sau ceva de genuwinking

| Cσcσ a răspuns (pentru 1inevitabil):

Atunci, cel mai bine ar fi sa va ganditi bine ce vreti amandoi, daca tii la ea si ea la tine si daca vreti amandoi sa va continuati relatia atunci, go on! big grin

| 1inevitabil explică:

Nu mai vorbeste cu mine. I-am trimis un mesaj si nu a araspuns. Are ocazie la alut, nu stiu daca e ch el