| anonim_4396 a întrebat:

Am o relatie stabila si dorim sa folosim o alta metoda contraceptiva, pana acum am folosit prezervativul. Ce metoda contraceptiva folositi? Luna aceasta o sa vorbesc si cu dr.mea,insa doresc sa ma documentez putin si sa stiu si parerea femeilor care deja folosesc aceste metode contraceptive. M-am documentat putin si as vrea sa stiu care metoda contraceptiva este mai sigura - pilula monohormonala, contraceptivele orale combinate, sau contraceptivele injectabile(injecţia contraceptivă trimestriala) Doresc o contracepţie sigură fără estrogeni (din cate am inteles sunt periculori in timp)pe termen lung(doresc un bebe peste 4 -5 ani)şi fiind mereu pe fuga nu cred ca pot respecta in totalitate schema regulată de administrare a unor pilule anticonceptionale.
Astept parerilee voastre despre efectele si metodele de contraceptie folosite si sigure.
Multa sanatate!
Multumesc.

1 răspuns:
| TąNyą a răspuns:

Nu e mai uşor cu un sterilet?

FantaSZy.