| 90210 a întrebat:

Am observat ca de aproapde 2 luni ca iubitul meu are probleme destul de mari cu erectia. Intr-adevar si prima daca cand am facut sex a avut putin probleme si nu statea sculata. Am zis ca era din cauza ca si bause ceva. Problema e ca incepem sa facem sex si dupa 5 minute "moare". Incerc sa-l excit si ii spun ca nu ma deranjeaza. Sunt constienta ca daca as tipa la el as inrautati lucrurile. Ma gandesc poate e din cauza prezervativului, poate nu ma mai place, poate si tigarile ii afecteaza erectia. Treaba e ca incepe sa ma enerveze rau de tot. Incerc sa fiu cat mai intelegatoare, dar a inceput sa ma enerveze chestia asta. De inselat nu ma inseala. Problema asta a lui ma face sa ma simt eu prost pentru ca eu as vrea sa facem sex mai des, dar a ajuns sa fie atat de frustrant incat prefer sa ma uit la un film decat sa fac sex. Eu am un apetit sexual ridicat si sunt mai mereu pregatita sa facem sex atunci cand suntem impreuna, dar lui ii "moare" dupa cateva minute. Chestia e ca dupa ce terminam sa facem sex se masturbeaza si ejaculeaza. Partea proasta e ca daca ejaculeaza o data nu mai e buna de nimic vreo 2 zile. Poate e din cauza ca e si mai mare decat mine (eu am 25, el 30) si nu stiu poate ajungi sa ai disfunctii erectile de la o varsta, habar n-am. Eu oricum nu am cu ce sa compar pentru ca nu m-am culcat cu altcineva. Un sfat, ceva?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sfatuieste-l sa mearga la medic, cand inca se poate face ceva.

| mgtow a răspuns:

Tigarile, stresul din viata lui pot fi 2 factori negativi. A avut noroc sa te gaseasca. Nu ai incercat sa asteptati 1 saptamana fara sa si-o frece poate isi revine.

| mihai69 a răspuns:

Cu siguranță o vizită la medic i-ar putea fi utilă.
Pe de altă parte, e posibil să aibă un libido mai scăzut ca tine, dar asta nu e vina ta... Și nici diferența de vârstă nu ar trebui să aibă o influență atât de catastrofală.
PS am totuși o mică dilemă / mirare: cum ai reușit să ajungi la 25 de ani și să ai un singur partener?!?

| 90210 explică (pentru mihai69):

Cand eram in liceu efectiv n-am intalnit pe nimeni interesant. Din moment ce am fost la o scoala unde erau clasele 1-12 ii cunosteam pe toti baietii de varsta mea de cand avean 8 ani si erau ca niste frati pentru mine. Plus ca eram si mai timida si nu prea ieseam din casa. La facultate nu mi-a placut de nimeni si oricum nu aveam decat 12 baieti in anul meu si toti aveau prietene...asa ca n-am avut de unde sa aleg. Nu am nici foarte multi prieteni si nu prea avem pe cine sa cunosc prin grupul de prieteni pentru ca nici prietenii mei nu au asa de multi prieteni laughing Si uite asa am ajuns la 23 de ani virgina, dar nu regret pentru ca nu cred ca puteam sa gestionez o relatie la 17-18 ani deoarece eram prea copilaroasa.

| mihai69 a răspuns (pentru 90210):

Mulțumesc petru explicații. Curiozitatea mea nu era totuși de ce ai început târziu viața sexuală, ci de ce te-ai limitat la un singur partener. Oricum, răspunsul și la această parte se poate deduce din cele ce mi-ai dezvăluit ceva mai sus: nu a apărut niciun alt „Făt-Frumos".winking
Felicitări oricum! Și multă baftă să menții relația actuală, mai ales dacă pe alte planuri e totul ok.

| Andreibbv19 a răspuns:

E din cauza stresurlui, dar poate fi si din cauza prezervativului daca il strange.

| Tpufan123 a răspuns:

Te ajut eu daca ai probleme mari cu asa ceva, pe el du-l la medic iar tu apuca-te de un sport, trebuie sa iti consumi energia abundenta pana se face el bine!

| Popescu_Elena_1976 a răspuns:

Poţi înceca să îi sugerezi ceva pentru potenţă. Există pastile, geluri... Eu am citit aici despre Titan Gel https://biovitamina.ro/pentru-ca-marimea-conteaza/