| anonim_4396 a întrebat:

Am observat ca majoritatea din cei de la aceasta categorie faceti pacatul malahiei (masturbarii).
http://www.ortodoxiatinerilor.ro/......barii.html
1)Stiati ca este un pacat?
2) Daca stiati, de ce l-ati mai facut?
Multi o sa spuneti ca nu e pacat si ca nu scrie nimic despre asta in biblie. Dar eu va spun, malahia este curvia cu diavolul. Da, exista asa ceva!

31 răspunsuri:
| creuceanu44 a răspuns (pentru doctorandus):

Eu o faceam in exces ( pentru corpul meu) si simteam asta.Dar in mare parte da, nu ar trebui sa declanseze atacuri de panica, dar pe de lta parte favorizeaza stresul (dupa o perioada de la orgasm care il inlatura).
Ideea e ca nu e bine s-o facem in exces, e bine foarte putin.te simti mai energic si plin de viata fara laughing

Ai dreptate, am fost si la psihiatru dar am impresia ca este mai mult o problema spirituala, psihiatrul nu ma ajuta asa mult. Spor la toata lumea sa scapde de necazuri!