| TeCautDarNuTeGasesc a întrebat:

Am postat poezii de dragoste, iar unii au spus ca nu exista asa ceva, doar vb in vant... urmatoarele versuri sper sa-i satisfaca:

Cata durere port in suflet, doar D-zeu si cerul stiu ce simt,
Cand ai plecat ai luat totul cu tine, simt inima ca nu mai bate...nu te mint!
Simt ca n-am aer nu pot respira, chiar nu stiai ca tu esti viata mea?
Ma plimb pe strazi si ma gandesc la tine si-n fiecare fata care trece parca te vad pe tine,
M-apropii... vreau sa te sarut, sa iti vorbesc... dar stiu ca nu esti tu, nu-i ce gandesc!
Mi-atat de greu, cad in genunchi si plang, privesc spre cer cu lacrimi tremurand,
Te strig si-astept sa imi raspunzi, dar tu nu vi...si nu m-auzi...
Simt ca ma sting, durerea ma doboara, sunt singur... a-nceput sa ploaua afara,
Lacrimi din cer imi cad pe chipul chinuit si-mi uda sufletul ranit.
Astept un semn de undeva, nu vreau sa se sfarseasc-asa,
Nu vreau sa-mi traiesc viata fara tine, eu te iubesc enorm, tu m-ai iubit pe mine?
Doar amintirile cu noi imi vorbesc despre tine, doar anii ce-au trecut imi spun c-ai fost cu mine...
De ce platesc atat ca te-am iubit pe tine, de ce tu razi iar eu doar plang, de ce nu esti cu mine?
De ce sufar pentru amandoi, unde-am gresit eu oare,
Ca te-am iubit cat pentru doi, iar asta acum doare!
Ma doare dar ma-nchid in mine, ranit de-a ta iubire,
Dar tu de fapt nu m-ai iubit, doar te-ai jucat cu mine...
Iar daca ma iubeai cum imi spuneai,
Astazi erai cu mine si nu ma paraseai!

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Nu conteaza daca poezia ta e frumoasa sau nu daca suna bine sau nu daca are logica nu conteaza
conteaza numai faptul ca ai avut aceasta chiemare ai acest dar de a avea placerea sa compui ceva, sa scrii pe o hartie ce crezi si ce simti
ai putea scrie cea mai frumoasa, sensibila romantica poezie din lume, dar nu ai reusi sa ii multumesti pe toti, niciodata, mereu va fi cineva care va spune ca nu e buna,
din diferite motive fie ca nu ii plac lui poieziile fie ca nu ii place de tine sau pur si simplu ii e ciuda ca tu poti iar el nu.
nu te mai obosi degeaba scriind pe saitul asta, du-te la un cerc de poezie, undeva unde taltnul sa iti fie apreciat.
Mi-e imi place foarte tare poezia ta, poate din cauza ca stiu ce e iubirea si stiu cum e sa suferi din iubire.

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Asta vrea sa fie o poezie de dor, care sufera dupa Ex? hmm este foarte frumos, m-a lovit la inima profund.Cel putin unii isi folosesc imaginatia intr-un mod creativ si dulce. Luati exemplu. Felicitarile mele, daca este opera ta bineinteles!

| DeeaBlondiii a răspuns:

Ce frumoslove struckChiar m-a emotinat ce ai scris tu aicisad. Bravo tine-o tot asa:*

| constantyna a răspuns:

Da,mult adevar in aceste versuri,...

| Gabriela0206 a răspuns:

Minunata poezie! Versurile tale m-au inspirat si am facut si eu ceva in graba... un fel de raspuns.
In spatele placerii infame
de a-ti simti clipele cum se topesc,
se ascunde josnicia gandurilor
ce imi fura noptile
mult prea scurte pentru valoare lor.
Ma zbat printre nelinisti
si perne fierbinti clocotind de incertitudini.
Sa te caut? Nu te voi gasi.
Sa-ti raspund? Nu ma vei auzi.
Unde sa ma duc sa pot fugi de amintiri?
Acele amintiri pe care le pastrezi
Si care iti vorbesc mereu...
Fa-le sa taca!
Nu auzi cum disperarea lor
iti macina sufletul?
Va veni o zi cand vei vedea ce a mai ramas
in urma noastra.
Umbre reci, alergand pe strazi,
propozitii neterminate
si cuvinte de iubire
arse de crunte tiranii.
Ca m-ai iubit e o certitudine.
Ca te-am iubit e o intamplare.
Ca am plecat e doar destinul.
Ca plangi acum...
e oare sfarsitul?

| Aly_5702 a răspuns:

@Gabriela0206. frumoasa poezia.
@TeCautDarNuTeGasesc. Chiar e frumoasa poezia.
Poezia nu e doar metafora, ci ea urmareste sa iti trezeasca niste sentimente si sincer poezia scrisa de tine provoaca acea stare minunata pe care o ai doar cand ceva iti aduce aminte de niste sentimente crezute disparute.Bravo! Continua sa compui poezii.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm sunt super chiar vreau sa-mi pun la status ceva din ce ai zis :X sunt super!

| MrDanette007 a răspuns:

Profund