| 8mmppp a întrebat:

am 16 ani, eu nu prea am par pe corp, pe fata, am doar pubian, par de 12-14 ani, eu cred ca este de vina testosteronul, ma masturbez in fiecare zi. Poate fi si asta o problema? Si daca ma opresc, o sa ma dezvolt normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nici legatura intre masturbare si dezvoltarea ta FIZICA. In consecinta indiferent daca te vei masturba in continuare sau vei renunta la autosatisfacere si la placerea obtinuta prin acesta activitate, dezvoltarea organismului tau se va desfasura conform informatiei genetice inscrisa in cromozomii din constitutia ADN-ului tau. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ha, ha, ha, nu mai scrie la betie!

(Asta era un raspuns pentru Emilian65, al carui mesaj a fost sters.)

| Stefania211298 a răspuns:

Nu are treaba masturbarea cu cresterea parului sau dezvoltarea corporala. De ce ai vrea sa iti creasca par? Daca nu ''prea''ai lasa asa, e mai bine. Parul nu te face barbat si crede ma ca unei fete ii place mai mult fara.