| romina_7963 a întrebat:

Am un coleg care ma priveste fix in ochi, intotdeauna ma cauta cand nu sunt prin imprejurimi, povestim foarte mult, avem multe in comun... dar partea cea mai ciudata e privirea lui.Privirea aia o simt in tot trupul si nu mi o pot scoate din cap, in plus il mai si visez in fiecare noapte. Partea proasta e ca amandoi avem relatii stabile de mult timp. Ce sa fac, sa incerc sa l evit ca sa nu mi afecteze relatia de acum, sau sa traiesc clipa? Nici macar nu stiu ce simt pentru el...

Răspuns Câştigător
| unomprintreoameni a răspuns:

Sfatul meu:Traieste clipa!
O sa traiesti toata viata cu intrebarea:,, Cum ar fi fost daca?" Nu ai de unde sa stii!
Fa ce simti! Pune in balanta actuala relatie, cu bunele si cu relele ei... Decizia iti apartine in totalitate.
Din propria experienta, iti voi spune o poveste:
Eram in anul II de facultate, aveam o relatie de la 16 ani cu un tip tare dragut si cumsecade... Insa, intr-o zi a aparut la cursuri un tip nou, dragut, jovial, vesel si plin de viata. Ne-am imprietenit f repede. Ca si tine, discutam ore in sir, radeam, vorbeam cate in luna si in stele... aveam muuuulte, prea multe in comun. Fara sa imi dau seama, ma indragostisem. Totul a culminat la o petrecere cu colegii de facultate. Nu prea vroiam sa merg, pentru ca nu mi se parea corect fata de prietenul meu (pentru ca se hotarase ca e o petrecere numai a noastra, fara parteneri). Atat a insistat, pana m-a convins sa merg si eu la petrecere. Din acea seara... a inceput o frumoasa poveste de dragoste, care a culminat cu o nunta! Si iata ca suntem casatoriti de 12 ani si nu exagerez cand spun ca ne iubim, suntem fericiti. Avem un baietel care are 8 ani...
Cat despre fostul prieten, a suferit, e drept cand i-am spus ca relatia noastra trebuie sa ia sfarsit. Am suferit si eu, de mila lui... Insa, a trecut! Si el este casatorit de vreo 7 ani! E fericit, doar ca nu poate face copii...
Cam asta e!

Gandeste-te la ce ti-am spun! Poate ca viitorul sta in privirea lui. Nu ai de unde sa stii, pana nu incerci sa afli!
Sper ca-ti sunt de folos vorbele mele. Succes!

14 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

Sigur ai o atractie mare pentru el, si cateva sentimente.cam asta simti tu pentru el si nu iti dai seama.Mai ales ca privirea aia ti-a ajuns pana la inima, e clar.
Cum ai zis si tu. cel mai indicat ar fi sa-l eviti (daca intr-adevar tii la actualul tau prieten). dar .totusi,unde mai este aventura vieti? Daca as fi fata, vorba lu Aminadab, m-as impiedica odatawinking. dar atat.Cred ca e singur fel in care ti-l scoti din minte.Si iti garantez 100%.ca el vrea sa faca dragoste cu tine.Alege.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Trebuie sa iti faci ordine in suflet happyGandeste-te la ce e mai bine pentru tine.Trebuie sa intelegi ca o atractie poate sa se transforme in dragoste, dar uneori ramane numai o atractie.
Depinde numai de sentimentele tale happyFa ce-a ce simti love struck

| Pho3nix a răspuns:

Gandeste-te bine pe cine dintre ei doi placi cu adevarat.

| Psihoyounger a răspuns:

Fa ce simti tu. Daca il iuvbesti pe acesta, poti sa stai cu el, dar nu il fa pe celalalt sa sufere. Nu cred ca merita! Bafta!

by Psihoyounger

| marsy a răspuns:

Trebuie sa te gindesti, si sa ei o decizie, totusi eu cred ca tii la iubitul tau mai mult... acesta poate doar te atrage cu ceva... poate fi o obsesie. daca te convingi k colegul tau te iubeste. atunci rupe cu iubi a tau. daca k nu lasati lukrurile asa. k pe urma sa nu ramin nici cu unul din ei.winking

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ai putea sa te lasi dusa de ceea ce simti... dar gandeste-te si la ce va fi dupa...
Daca e doar o atractie animalica, va potoliti dupa... Cum mai dai ochii cu el la serviciu?
Poate e vorba de dragoste...
Indiferent de sfaturile pe care le vei primi, asculta-ti si mintea. Incearca sa inversezi rolurile. Ce simti acum?

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ia-l la ture pe coleg si apoi vezi ce facilaughing decat sa regreti mai tarziu ca n-ai facut.mai bine sa regreti ca ai facutwinking parerea mea.stiu.sunt stupida.

| adi a răspuns:

Daca ai o relatie stabila evita-l si gandeste-te la prietenul tau.

| alinaandrei a răspuns:

Gandeste te in primul rand ca si el are o relatie stabile, in al doilea rand u ai prieten si incearca sa cantaresti bine situatia si eu cred ca ce te atrage la colegul tau doar misterul.nu da vrabia din mana pe cea de pe gard

| romina_7963 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturi. O sa stau de vorba cu el, insa de un lucru sunt sigura... ori el, ori actualul iubit. Vorba lui dinuyla "dk nu, nu o sa raman cu nici unul din ei

| sissy a răspuns:

Eu cred ca il placihappy...Ar trebui sa aveti o discutie, sa ii spui ce simti si asa apoate iti va spune si el tie de ce te priveste asa de insitent. Daca vrei sa iti continui relatia ta actuala, eu cred ca ar trebui sa vorbiti...Sa ii spui ca nu vrei sa te desparti de iubitul tau si sa lase lucrurile asa cum sunt. Dar daca nu poti vorbi cu el, inseamna ca il placi si nu vrei sa il pierzilaughing.

Cel mai bine e sa vorbiti si sa lamuriti lucrurile happy si asa iti si dai seama ce simti pentru elwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ai o relatie stabila ia si pune-l jos pe gagiu ca doar prostul alalalt nu are cum sa afle. el e sigur, fiindca il cunosti foarte bine il inseli fara probleme ca doar esti PRIETENA lui nu? sau iubita ma rog.si daca-l pui jos pe colegul nu inseamna ca nu-l mai iubesti pe truditul ala nu? si uiteasa poti fi curva si preacurva dupa ce te casatoresti.sau adulterina na ca in dex este si asa si asa cuvantul. ce ma intreb eu? unde e dragostea, sublimul sinceritatea si consecventa intr-o relatie? daca nu sunt? la ce naiba nu se da legea cocosului? f. i ce prinzi. iar la femei vechea poveste? daca fug zice cas proasta daca stau zice cas curva. ia mai bine sa ma impiedec?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tepes, daca femei ta ar face asa ceva tu ce naiba ai face, cred ca ti-ai pune streangu in gat;;... un sfat tacii dreq de retard

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna romina si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine si crede ma sincer ca nu stiu ce fac.parerea mea este ca trebuie sa traiesti clipa ca sa nu iti para rau mai tarziu pentru ce nu ai facut.mai bine sa iti para rau pentru ce ai facut... pooop