| Ioanapufulets a întrebat:

Am un prieten foarte suparacios .....cum sa fac ca sa nu se mai supere din orice porcarie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa am si eu o prietena...dar nu vreau sa renunt la ea din aceasta cauza deoarece uneori e chiar de treaba si ne distram. Poate ar trebui sa il accepti asa cum e si ca sa nu se mai supere din orice, inceara sa-i spui cu frumosul ca nu vrei sa-l pierzi pentru niste tampenii si ca iti pare rau daca nu ii intelegi motivele happy

7 răspunsuri:
| Bocanila a răspuns:

Pai. Ii poti spune acest lucru in fata. Sa stii ca daca o-sa acepti sa se rezolve totul de la sine nu se va schimba nimic. Adevarul este mereu cel mai bun. Incearca sa-i explici acest lucru "pendelete". Cel putin o-sa incerce acest lucru, iar pana la urma ve-i vedea ca el o-sa progreseze. Bafta. Poti sa-mi dai si fundawinking nu ma supar daca-mi daiwinking

| unknownn a răspuns:

Ii spui in fata ca nu-ti place asta la el!

| LineGuide a răspuns:

Rasplateste-i orice iertare, si vei ajunge la adevarate schimbari psihologice.
Mult noroc!

| freebiker a răspuns:

A vazut ca merge si cred ca te manipuleaza

| MariaFcsb1 a răspuns:

Spune-i ca nu are de ce sa se superesad Dar poate e gelos dintr-o cauza vorbeste cu el incat sa nu se mai supere asa chiar din orice:* Succes mult:X

| butterflyeffect123 a răspuns:

Sa ii spui ce defept are ca sa il poata schimba, asa e cel mai bine dar incearca sa nu o faci sa para ca si cum l-ai critica. spune-i adevarul e mai bine decat sa suporti si sa nu spui nimic.happy

| Shinnok9409 a răspuns:

Deci sunt baiat si cam stiu ce are prietenul tau adica nu are el voi aveti in general probabil sunt probleme de comunicare el se supara pentru ca nu te intelege iar daca nici tu nu il intelegi atunci cand e nevoie atunci el simte si vrea sa raspunda cu acceasi moneda.Pai mai bine ati vorbi aman2 cand sunteti singurei despre ce va deranjeaza unul la altul.desigur el poate avea multe de zis big grin e normal daca se supara din toata prostioara insa asa vei sti tu ce sa faci sa nu-l mai superi.Comunicarea este cheia in orice relatie nu e nevoie sa va suparati inutil unul pe altul mai bine incercati sa va intelegeti reciproc si sa va cunoasteti foarte bine.succeswinking