| GiocoDiMano a întrebat:

Are dreptate Andrew Tate cand zice ca femeile sunt irationale si conduse de emotii in loc de logica si ratiune?

16 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.

| Violleta2022 a răspuns:

Generalizare prosteasca!
Asta-i doar in barbat limitat, narcisist si incapabili sa respecte, femeia, de teama sa nu pozeze in prost in fata prietenilor.

| GiocoDiMano explică (pentru Violleta2022):

Cum e Andrew Tate incapabil cand e multi-milionar?
E mult mai bogat si realizat decat "Einsteinu" mentionat de tine

| Violleta2022 a răspuns (pentru GiocoDiMano):

Si daca-i milionar ce?
Tot un rahat de barbat este!
Ia de studiaza un barbat adevarat, ca Cezar asta, care te invata de bine si de succes, fara sa te instige la ura impotriva femeilor, cum face cealalat.
Nu toti milionarii sunt oameni cumsecade, marea majoritate sunt jigodii, fiindca-si fac averile exploatand pe altii, calcand pe sufletele oamenilor, exploatandu-i fizic samd.
Nu mai pune botul taman la ce este rau si urat in viata, ca milioanar nu o sa ajungi tu, ca sa roiasca femeile in jurul tau, dar un om simplu si respectuos, poti sa fi/

| Violleta2022 a răspuns:

Ia un exemplu aici, de la un barabt adevarat, de succes, care-si respecta si iubeste femeia, are 5 copii si este implinit, a scris carti pentru barbati, sa-i invete cum sa se comporte cu femeile, ca sa aiba si ei succes in viata.

iata ceva pentru tine sa iei ca exemplu, nu de la un amarat misoginist, care este speriat de femeile destepte si independente:

https://cezarionascu.com/? fbclid=IwAR3wSN137MxYc6XD9rTfszu2zZiPwO7sjbIEX7nMGFkx06Cq0cyiJZA-9MU

| doctorandus a răspuns:

Are dreptate cu privire la majoritatea femeilor, dar... majoritatea barbatilor sunt la fel.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Iar cu exceptia cazului in care esti inteligent, educat si te comporti impecabil din punct de vedere moral, nu e un mare avantaj sa fii condus de ratiune.

| dullcat a răspuns:

Andrew Tate e modelul tau de urmat? E clar.

| Fatamuntilor a răspuns:

Parerea noastra are vreo relevanta daca tu esti convins de asta?
Tate asta al tau oo fi un misogin! POATE a avut de a face cu cateva zeci, sute de femei care l-au dezamagit!
Da cautare pe google despre ce descooperiri au facut femeile. Poate s-a folosit si el si tu si altii ca tine
Nu uita! Femeile sunt o forta! Ele sunt capabile sa faca lucruri pe care alta data le faceau doar barbatii! Voi insa nu veti facce ce facem noi.Anume sa nasteti copii.

| Eireann a răspuns:

95% din crimele pasionale sunt comise de barbati - din gelozie, din furie, din ura - toate astea sunt emotii. Unde e logica si ratiunea?

| Miruna333 a răspuns:

Nu. E o prostie si generalizare. Daca il asculti pe Tate, e clarlaughing

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Miruna333):

Ce nu ti se pare ok in ce spune el?

| dullcat a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ce n-ai inteles din concluzia ca este o generalizare prosteasca, asa cum si tu ai incercat sa explici mai sus?

| SkandallKamataru a răspuns:

Asta e problema cu urmaritorii/haterii lui Tate, voi duceti ce spune el la extrem.
"Andrew Tate cand zice ca femeile sunt irationale" voi faceti sa para ca el spune ca femeile sunt complet irationale 100% si complet conduse de emotii, ceea ce e fals.
Ele sunt rationale la fel ca barbatii, dar sunt conduse de emotii intr-un procentaj mult mai mare fata de barbati, si in mare parte se bazeaza pe ceea ce simt, nu pe ceea ce este rational. Si desigur difera de la femeie la femeie, si e normal sa fie mai emotionale, ele vor fii mame, vor creste copii, e in natura lor sa fie asa la fel cum e in natura noastra sa fim mai rationali si mai putin emotivi.

| Xox0 a răspuns:

Sunt si barbati asa, deci nu.