| ClauditaSmile a întrebat:

Aseara cand am intrat cu niste colegi intr-un restaurant mi-am vazut iubitul la o masa cu o fata si se tineau de mana. Ieri de dimineata mi-a dat un cadou de 8 martie si mi-a spus ca seara iese cu baieti. Cand i-am vazut mi s-au topit picioarele, am inceput sa plang si din respect pentru oamenii din jur sau colegi m-am calmat. Nici nu stiu ce sa ii spun, de aseara pana acum nu i-am raspuns la telefon. Nu ii vine sa mai vorbesc cu el. Voi ce ziceti?

9 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

De ce va place voua fetelor sa puneti mereu ce-i mai rau in fata? Intreaba-l cine era domnisoara, poate nu era noua lui iubita ci poate doar o prietena, vecina, verioasa, colega...etc...

| Hαppiηеss a răspuns:

Eu sunt de parere ca este un baiat neserios.
Din moment ce te-a mintit si ti-a spus ca iese cu baietii si el de fapt a iesit cu o alta fata e destul de clar ca are ceva de ascuns.
Daca pe tine te-a lasat balta de 8 martie si a iesit cu ea inseamna ca este importanta pentru el.
E dureros stiu, te-as sfatuii sa nu mai ai incredere il el, chiar nu merita.

| Mamica34567 a răspuns:

Bună.
Eu aș spune să îi răspunzi la telefon și să vezi ce explicație are..ascultăl apoi zii căci între voi nu mai poate fi nimic căci nu este frumos din partea sa azi ese cu cineva și te minte căci ese cu băieții.
Fundă?tongue

| Madayna a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el si sa-i spui ce ai vazut, altfel nu rezolvi nimic, vezi ce explicatie are sa-ti dea, daca te-a inselat sau nu.

| foxsilver a răspuns:

Ar fi cazul sa-i raspunzi ( totusi ) la telefon, si inarmata cu rabdare asculta ce iti va spune despre vreme sau trafic, etc. Apoi, cu mult tact, indreapta discutia catre seara de ieri ( unde a fost, cum a petrecut…), si spre final spune-i unde ai fost si tu, si ce ai vazut.
Bineinteles ca el o sa aiba o reactie negativa, va incerca sa motiveze (poate) cumva prezenta lui alaturi de acea tipa, dar daca mai ai o farama de demnitate in tine, ii vei comunica faptul ca nu are sens sa continuati relatia.
O relatie se bazeaza in primul rand pe SINCERITATE.
Nu cred ca vrei sa-ti pierzi timpul alaturi de cineva care petrece o sarbatoare (oricare ar fi aceasta) alaturi de altcineva, iar tu de fiecare data sa fi nevoita sa iesi cu simpli amici, sau mai rau, sa ramai singura in casa, cu sufletul amar si lacrimi pe obraz.
Timpul trece draga mea, si nu mereu in favoarea noastra.

| sofisis a răspuns:

Deci te-a inselat si pentru el a fost mai important sa isi petreaca seara de 8 martie cu acea fata si nu cu tine. Poate ca nu esti tu prietena lui oficial, poate e ea si tu habar nu ai.
Mergi pe mana lui foxsilver, raspunde-i, asculta ce are de zis, fi degajata, intreaba-l unde a iesit cu baietii, ce au facut..mai in detaliu asa.
El iti va spune ce frumos s-a distrat cu ei si ce au mai baut si ce-or mai fi facut ei.
Dupa ce termina de povestit spune-i ca ai fost acolo si l-ai vazut, ca ii multumesti pentru timpul petrecut impreuna dar nu il vei mai onora cu prezenta. Nu il lasa sa te convinga. Sa nu treci cu vederea asa ceva pentru ca din ce a facut e clar ca nici nu te iubeste, nici nu te respecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amitzule, de unde esti draga? Nu de alta, dar daca esti tu in poza de profil m-am indragostit big grin Acum trecand la subiectul ce te deranjeaza pe tine: Spune-i in fata exact ce ai vazut, terminand cu un mare ADIO, BOULE! Nu de alta, dar parerea mea este ca din moment ce sustine ca iese cu baietii automat ascunde relatia cu cealalta fata de tine.

| M25M a răspuns:

Ce conteaza ce iti spun niste necunoscuti?
Nu ai prieteni carora sa le ceri parerile asupra acestui lucru, prieteni comuni, atat tie cat si lui, care va cunosc si poate cunosc contextul si care sunt intr-o mai mare masura sa te sfatuiasca?

| everythingwillbeokayx3 a răspuns:

Cred ca e cam imatur...dar totusi, incearca sa afli cine-i fata, poate doar e o confuzie thinking