| CristinaLazar858 a întrebat:

Trec printr-o situatie dificila si as vrea sa ma descarc cuiva. Vreau sa va spun povestea mea de dragoste. Ne-am cunoscut intamplator si de atunci am pasit pe 2 ani. Ne-am logodit, ne iubim si am trecut prin multe impreuna si bune si rele. Imi doream o familie cu el si copii dar visul s-a distrus. In seara asta am iesit in oras cu o prietena el era la tara la bunici cu treaba. L-am sunat sa vad ce face si mi-a spus ca a ajuns acasa si ca nu ne vedem pentru ca iese in oras cu un amic comun, eu am ramas sa ma plimb cu o prietena. Trecand prin fata unui restaurant l-am vazut la masa cu 2 baieti si cu o tipa care era asezata langa el. I-am dat mesaj imediat si mi-a spus ca e iubita unuia dintre baieti si ca nici nu o cunoaste. I-am spus ca nu m-am nascut ieri pentru ca l-am vazut cu ea si se tineau de mana. Iar partea cea mai,, frumoasa este ca pareau ca se cunoscu de mai de mult. Asa ca in seara asta mi-am luat inima in dinti si am decis ca cel mai bine e sa ma despart de el. Nu-i pot trece cu vederea faptul ca m-a inselat. Il iubesc e omul langa care mi-as fi dorit sa raman dar alegrea lui a fost alta. Nu pot sa inteleg de ce a preferat sa ma insele desi ma iubeste iar langa mine nu i-a lipsit niciodata nimic? Va rog sa ma ajutati. Multumesc.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu esti sigura ca te inseala? Mie personal mi se pare ca totul este doar in mintea ta. In fine, dat fiind ca nu ai incredere in el si in cuvantul lui, e mai bine sa va despartiti. Oricum ar fi, este clar ca tu nu dai doi bani pe el.

greece12
| greece12 a răspuns:

Si,din moment ce sunteti impreuna de doi ani si logoditi,DE CE nu ai intrat frumos in restaurant sa saluti elegant,sa-l saruti cald si sa spui "am inteles ca nu ne vedem,uite ce coincidenta fericita"! Acum ai de ales intre cuvantul lui si ochii tai. Daca ai mai "mirosit" si inainte genul asta de greseli, crede in ce au vazut ochii tai si arunca doi ani din viata ta. Daca nu, lasa-l sa iti vorbeasca si cere-i sa-ti prezinte prietenul a carui iubita era fata aceea si mergi pana in panzele albe ca sa afli adevarul.Esti la o rascruce de drum.Si,intotdeauna,noi oamenii suntem tentati sa alegem calea gresita.Pare cea mai simpla.Ai luat prea repede hotararea sa te desparti, mai ales cand spui ca visai sa-ti petreci toata viata cu el...Parerea mea.Tu decizi.

| missbee a răspuns:

Mda, bărbații sunt porci. E frustrant, mai ales după o relație de doi ani. Sunt într-o relație de aproape un an jumătate, și sinceră să fiu nu știu cum aș putea trece printr-o situație de genul ăsta.
Pentru că iubindu-l, tinzi să îl ierți, dar orgoliul totuși trebuie să existe, și demnitatea la fel.
Cristina, eu știu că e greu, dar nu merită să rămâi lângă el. Dacă după doi ani a fost în stare să îți facă asta, imaginează-ți un viitor cu un astfel de bărbat. O minciună în cuplu este impardonabilă, pentru că distruge încrederea... iar încrederea odată pierdută, e greu de recuperat, și stă la baza oricărei relații.

Ești tânără, privește spre viitor, și distrează-te. E devreme să te legi de o amintire neplăcută. Vorbește cu el, nu vă certați și nu rupeți legătura... Ce a fost frumos trebuie păstrat, la urma urmei au fost doi ani din viața voastră, în care v-ați iubit și v-ați simțit bine împreună. Dar o astfel de greșeală nu poate fi trecută cu vederea.

Multă baftă și putere de a trece peste! >big grin

| smerti a răspuns:

Pot sa imi spun parerea pe baza probleme-i tale. Cu toate ca nu am asa mare experienta familiara (4 ani), si sunt barbat (gindim cite odata diferit), dar eu as astepta putin, peste vreo 2 zile as intemeia odiscutie serioasa cu persoana data si as pune intrebari directe referitor la tot. Numai ca in timpul discutiei sa arati ca esti rece fata de el.
Dar am citit mesajele de mai jos si cit referitor la 2 ani asta nu-i raspuns. Au fost cazuri cind m-am intilnit cu fete dar cu gindul eram cu totul la alt cineva

| Gabbytzu a răspuns:

Pai la intr asta nu'ti poate rasp nimeni numai el.Incearca sa porti o doscutie cu el.Desi te cred ca nu mai vrei sa auzi d el, sa mai vb cu el sa'i mai auzi vocea.Asa am fost si eu inselataoh go on.Dar am lasat totul balta nu am mai vb cu el din orgoliu.Sincer daca as fi vb l'as fi iertat dar in fineoh go on... Vorbeste cu el intreaba-l de ce a facut asta cu ce iai gresit ca sa platesti tocmai asa.Lasa orgoliul deoparte ca dupp aia o sa-ti para rau.Desi e greu sa'i vb fa asta! Nu face greseala de a nu mai vb cu el cum am facut el. Poate totusi exista o cale d impacare sau daca' nu macar sa afli de ce a facut asta.VB cu el este cel mai bine! Pt ca nimeni nu stie ce a fost intre el si cu ce iai gresit de ti'a facut asta numai el!

| Gabbytzu a răspuns:

Si mai ales ca e o relatie d 2 ani.
Ti'am spus nu face greseala p care am facut'o eu!
Ca o sa-ti para rau

| Doo a răspuns:

Parerea mea este ca barbatii sunt la fel.Un barbat daca este mereu in centrul atentiei tale, pari geloasa, etc. se va plictisi.Incearca sa pari mereu vesela,sa ii arati ca ai o mie de posibilitati,ca te distrezi, si nu ai nevoie de el(chiar daca tie iti vine sa iti sfasii hainele). Inchide-te seara in camera, mananca ciocolata si asculta Pink-So what de 20 de ori.Serios ca ajutawinking

| Andy_6451 a răspuns:

Ce tristsad e bine ca te descarci si sincer iti urez bafta in continuare si nu stiu ce sfaturi poate sa-ti dea un baiat de 14 ani in cazul asta pentru ati fost si logoditi dar spun din experienta unor prieteni deai mei ca exista momente in viat in care trebuie sa sari niste hopuri cum ar fi asta si odata ce l-ai sarit totul va fi mult mai simplu si odata cu timpul va veni un altul care te va pretui cu adevarat si sper ca va fi sincer cu tinehappy

| Iubescsaiubesc a răspuns:

Poate ca asta a fost,niciodata nu i-a lipsit nimic. poate i-ai dat mai multe decat trebuia,dar nu te judec caci noi fetele,cand iubim cam asa facem,daruim tot si primim mai putin,dar nu despre asta e vorba,ci ca tu acum banuiesc ca esti confuza intr-un fel sau altul si simti ca pamantul iti fuge de sub picioare,dar nu dispera! Parerea mea este ca ai facut foarte bine ca te-ai despartit de el, baieti sunt destui si daca nu a fost sa formezi o familie cu el, poate ca vei inalnii un altul care sa te iubeasca si sa-l iubesti neconditionat.
Bafta!:*

| ELITE00BAT a răspuns:

Buna deci din cate am inteles te-ai logodit cu el si esti de 2 ani da? Pai nu te-ai gandit ca poate are dreptate? Sau poate ai tu dreptate dar totusi ai pierdut 2 ani importanti din viata voastra si acum sa te desparti el ce a zis cand iai spus asta? mai bine vb la id de mess ady_salaj1994 da-mi un buzz si vb daca vrei ca ciao

| CristinaLazar858 explică:

Va multumesc din suflet la toti. Mi-a raspuns la mesaje si mi-a spus ca e cu un amic la el in cartier. I-am spus sa ma sune cand ajunge acasa pentru ca vreau sa vb fara sa ne certam.

| CristinaLazar858 explică:

Va multumesc din suflet inca o data. Acum astept sa ma sune cand ajunge acasa sa vad ce imi va spune si ce ne vom spune.

| Dragoselu_1305 a răspuns:

Daca tu esti aia din poza nu ma mira de ce s-a despartit de tine

| Chocolate_2137 a răspuns:

Mai nu stiu ce sa zic.Inteleg ca ti-a fost greu sa il vezi cu alta.Dar mai bine vorbeste cu sl si asculta si ce are el de spus ca nu pierzi nimic. Cum ai spus ai trecut cu el si prin bune si prin rele. Asta e un obstacol greu, dar daca va iubiti cred ca cel mai bine e sa rezolvati lucrurile. te pup si succesbig hug sa imi lasi si mie un mesaj pe privat sa imi spui daca a fost totul bine.big hug ai grijakiss

| VasileBogdan a răspuns:

Eu cred ca ai facut o alegere gresita.
Poate el doar glumea si radea cu acea fata. Daca i-ai vazut sarutandu-se atunci ai facut tot o alegere gresita. Barbatii nu pot sta cu o singura femeie. Daca ar fi stat doar cu tine si ar fi facut sex doar cu tine s-ar fi plictisit si nu te-ar mai satisfacut deloc. Trebuie sa te gandesti ca iese se duce la alta face sex cu ea dar tot la tine la Sotia lui se intoarce. Deci fugi si impacate cu el

| CarmenPiscot26 a răspuns:

Ai facut cel mai bun lucru, daca el a calcat stramb odaat, o sa mai calce, si proaste sunt femeile ce acepta asta de parteneri de viata, este bine ca tiai dat seama inainte sa treceti la lucruri mai serioase, felicitari!

| Caramica_5288 a răspuns:

@Dragoselu genul de barbati ca tine nu ar merita nici macar un gram de iubire deoarece tu nu stii ce inseamna a pretui pe cinve pentru suflet nu pentru corp happy. cat depre. povestea ta. este destul de trista. :* mergi inainte si nu privi inapoi intotdeauna viata iti rezerva ceva mai bun!:*