| Missy_4676 a întrebat:

Aviz amatoarelor care folosesc pe post de contraceptie, antica metoda a calendarului.
O scurta povestioara, sunt casatorita, am 29 de ani si imi doresc un copil. Mi-am facut cateva controale la ginecolog, totul ok.Am menstruatia regulata-28 zile, practic in ziua 14 ar trebui sa aiba loc ovulatia.In zilele 10-20, aveam treaba cu sotul, dar nimic.Am mers la ginecolog, de data asta la altul, fertila eram, totul ca la carte. A mers sotul, el la fel nici cea mai mica problema. Anticonceptionale nu luasem, nimic care ar putea sa imi deregleze organismul. Mi'am facut teste de ovulatie, si am constatat ca aceasta avea loc in ziua 23.La o menstruatie regulata posibil asa ceva? Se pare ca da.

1 răspuns:
| foxi a răspuns:

Da e posibil sa aiba ovulatia loc si in alte date! persevereaza!