| ciocolata10 a întrebat:

Avortul ingrasa?

Răspuns Câştigător
| emi29 a răspuns:

Ingrasa dar cu remuscari, regrete, pacate -Nu O Face, E Un Suflet-

6 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Mie mi se pare o intrebare penibila. Daca iti faci griji de asta, atunci de ce nu ai avut grija sa nu ramai insarcinata? In primul rand ca acel copil pe care l-ai avortat sau pe care il vei avorta este un suflet nevinovat, nu are nici o vina ca parintii lui sunt inconstienti si nu stiu sa se protejeze. Tu in loc sa te gandesti ca avortul este un pacat, tu te gandesti ca te ingrasi. Esti penibila fato! Ar trebui sa-ti fie rusine! Nu-mi place sa condamn lumea sau sa o critic pentru o greaseala, oricine merita iertat si merita a 2-a sansa. Dar jur, ca tu nu meriti nimic!

| alexandra_8635 a răspuns:

De ce te gandesti ca daca vei face avort te vei ingrasa mai nbine fa-ti griji de atceva adica cea ce ai tu in burta nu e o jucarie de care te plictisesti si cand o arunci plangi dupa ea e un copi care tr iubit ingrijit nu cred ca te-ai gandit a asta adica daca vei avorta vei omora un sufet si ar fi un pacat Dumnezeu nu iarta oameni de genu asta eu doresc un copil adica sa stii ca daca nu vrei un copil dal spre adoptie unei famili care va avea grija de e si il va iuybi ca pe copilul lor natural.adica pe tine te intereseaza daca te ingrasi si vei omora o vbiata tot ce mai zic e ca esti o femeie fara suflet si inima mie sila de tine esti sotia lu satana nu iasa esti o pacatoasa mai bine sinucidete tu si lasa copilu in viata se vede ca tu nu vrei urmasi. nu vreau funda freau sa intelegi ceva din ce am spus!

| MonkeY a răspuns:

Crisu
Mie mi se pare o intrebare penibila. Daca iti faci griji de asta, atunci de ce nu ai avut grija sa nu ramai insarcinata? In primul rand ca acel copil pe care l-ai avortat sau pe care il vei avorta este un suflet nevinovat, nu are nici o vina ca parintii lui sunt inconstienti si nu stiu sa se protejeze. Tu in loc sa te gandesti ca avortul este un pacat, tu te gandesti ca te ingrasi. Esti penibila fato! Ar trebui sa-ti fie rusine! Nu-mi place sa condamn lumea sau sa o critic pentru o greaseala, oricine merita iertat si merita a 2-a sansa. Dar jur, ca tu nu meriti nimic!

Chiar foarte buna raspunsul...tu la asta te gandesti? esti penibila... nu meriti nimic esti o cu.va

| alexandradya a răspuns:

NU... eu am facut avort... si nu nu ingrasa deloc si nici nu slabeste, adica la mine una aceste efecte nu au avut loc, si nici nu am auzit la nimeni

| vassy7210 a răspuns:

Da dar poti sa previ asta

| ciocolata10 explică:

Nu am facut avort niciodata si nici nu stiu daca sunt insarcianata...ne-am protejat dar am niste simptome aiurea.nu stiu de ce...prea va grabiti cu concluzii aiurea.winking

Întrebări similare