| RAY a întrebat:

Baieti/fete care sunteti intr-o relatie nu va mai atrage sexul opus deloc? Doar persoana iubita?

Sincer

Răspuns Câştigător
| Pesmet1010 a răspuns:

Sincera sa fiu, ma atrage! Stii vorba aia "ce este frumos si lui Dumnezeu ii place" daca te uiti si apreciezi un aspect al altei persoane de sex opus nu inseamna ca INSELI.

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si persoana iubita face parte tot din sexul opus. Asa ca, da, mă atrage.

| RAY explică (pentru darrio2007):

In rest alte fete nu?

| darrio2007 a răspuns (pentru RAY):

Mai tanjesc eu dar mă vede nevasta.

| RAY explică (pentru darrio2007):

Deci exista atractie fizica, dar exista si o teama fata de sotia ta

| darrio2007 a răspuns (pentru RAY):

Yap!

| Freya1 a răspuns:

Momentan nu...Adica oricum eu nu sunt genul sa ies in oras sa agat chiar daca nu as avea o relatie pentru ca ma atrage greu cineva.La mine trebuie sa fie o chestie mai ampla mai misterioasa ca sa ma atraga nu pur si simplu sa vad unu pe stada sau la o petrecere si gata.

| Frank51 a răspuns:

Am discutat despre asta aseara cu un student in anul 3 la teologie(da am vreo 3 prieteni la teologie unul dintre ei la master), si mi-a spus ca trebuie sa te uiti la alte persoane ca la niste rude. Gen te uiti la o fata, si dupa iti imaginezi ca e sora ta, nu cred ca vrei sa faci ceva cu sora ta. Oricum e foarte greu sa faci asta, si doar un om cu capul pe umeri poate sa nu cedeze la sentimentul asta de atractie fata de alta persoana, fie el vizibil sau nu. De multe ori nu este vizibil, doar noi ne gandim si stim asta, si unii incearca sa nu gaseasca atractie la alta persoana, dar este un fel de lupta.

El mi-a mai spus ca nu instinctul este de vina, ci patima. Adica esti influentat de experientele tale, ce ai facut pana acum, si ce fel de om esti, si pana la urma chiar de satan.

Lupta de care vorbeam se intampla si la dependente, si cam in fiecare aspect al vietii, inseamna de fapt, lupta cu tine insuti, in drumul spre a fi mai bun.

| Plato a răspuns:

In mod normal asa ar trebui sa fie, sa nu mai fi atras de altcineva. Insa, daca totusi esti, e foarte important sa gandesti si cu capul de pe umeri, ca suntem fiinte inteligente, in teorie.

| RAY explică (pentru Plato):

Suntem fiinte emotionale

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Creierul bate inima, nu?

| RAY explică (pentru Plato):

Nu exista asa ceva, vorbim de partea
reptileana
emotionala
rationla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate sa-ti dai shut down la creierul reptilian?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Da cu o Lobotomie

| IQ156 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Shut down" nu poti. Dar poti sa iti controlezi impulsurile.

| RAY explică (pentru IQ156):

O solutie mai este separarea celor doua emisfere craniene https://www.youtube.com/watch?v=uBPixoNflpU&t=4s

| anonim_4396 a răspuns (pentru IQ156):

Poti sa le eviti doar.Acum pentru cineva care are un/o partener/partenerã care aratã ok sau bine. Si sunt pe lângã oameni mai pitin atractivi cu siguranta Se pot opri orice impuls. E obisnuinta

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Tu crezi ca se poate opri atractia fizica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Doar diminua. Pentru cei care sunt intr- o relatie ", prietenii cu beneficii

| gabriielaaa a răspuns:

Ce întrebarea e asta? reforumuleaza întrebarea.

| RAY explică (pentru gabriielaaa):

Ce e e atat de greu de inteles?

| gabriielaaa a răspuns (pentru RAY):

Te referi la relațiile unde nu mai este atracție fizică si nici sexuală sau emoțională atunci e obișnuința si alți factori ce pot face că doua persoane să stea împreună. Depide de situație. Si de context.

| deadhoe a răspuns:

Frate ce fel de intrebare e asta? Logic ca sunt atrasi de altii

| RAY explică (pentru deadhoe):

Tu ras la mesajul meu