| Andreea69Adrianaa a întrebat:

Acum aproape un an am incheiat o relatie cu un baiat pe care l-am iubit foarte mult. A durat 1 an jumate relatia. Am suferit la inceput dar acum chiar nu mai simt nimic. Insa de atunci nu mai pot avea o relatie. Nu neaparat o relatie la fel de lunga si serioasa, dar am incercat sa am alte relatii insa pur si simplu nu dureaza decat 2 zile maxim 3. Adica eu gasesc un baiat pe placul meu si mereu ii gasesc un "defect" care ma enerveaza... Ba vorbeste mult, ba e prea siropos, poate sunt pretentioasa acum fiindca nu mai e la fel cum era inainte, sa ma inteleaga, sa stie ce vreau. As dori niste sfaturi daca se poate, multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Tocmai asta e problema ca tu nu iti rezolvi problemele din trecut.
Nu poti intra intr-o relatie sa il uiti pe fostul.De la un timp apar probleme.De aceea nu ai reusit sa pastrezi relatiile ce le-ai inceput.Gaseai defecte inconstient pentru ca inca tii la fostul.Baietii respectivi poate chiar erau ok stii?
Tu trebuie sa te impaci cu tine si cu trecutul tau ca sa poti sa iti vezi linistita de prezent si viitor.

| LoveBadx a răspuns:

Deoarece il vedeai pe fostul perfect, dar va aparea un baiat dragut pe care chiar o sa il placi. succes :*

greece12
| greece12 a răspuns:

In mod inconstient,cauti in cei din jur fosta ta relatie,asta e tot.
Ai depasit faptul ca fostul tau nu mai e langa tine,ai depasit absenta lui fizica,dar despartirea nu,tu vrei relatia ta inapoi.
Vrei sa inteleaga celalalt ce simti,sa stie ce si cum gandesti,nu-i oferi timpul necesar sa te cunoasca,nu-i dai nici o sansa.
Trebuie sa te gandesti serios ce doresti si sa accepti ideea ca orice relatie incheiata trebuie tratata ca o parte din trecut,daca vrei sa ai un viitor.
Orice om pe care il cunosti e diferit,nici macar nu-l cunosti si trebuie sa-i dai sansa sa iti arate cum este,sa te cunoasca si el...
Daca stai sa te gandesti si cu fostul a fost la fel,nici el nu stia ce vrei,cum gandesti,dar i-ai dat timpul necesar si i-ai pus la dispozitie toate datele,nu-i asa?
happy
Eu cred ca inca nu ai intalnit baiatul potrivit,unul cu care sa existe chimie intre voi,care sa-ti trezeasca suficiente curiozitati si sa vrei sa le explorezi pe toate, asa ca mai asteapta.
Si fii generoasa, cand va aparea un nou baiat care sa-ti fie pe plac.
Iar trecutul, lasa-l la locul lui, adica in trecut!
happy