| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am facut sex neprotejat circa 2 minute. Inainte de a ejuacula, prietenul meu s-a oprit. El mi-a spus ca nu voi pati nimic dar eu ma banuieli, deoarece luna asta inca nu mi-a venit ciclul desi ar fi trebuit sa vina acum cateva zile...Credeti ca pot fi insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca poti fi insarcinata. pentru un contact sexual fara ejaculare, cu o saptamana inainte de data calculata a menstrei, riscul este de cam 10%. Dar e prea devreme pentru test de sarcina. Asteapta sa treaca macar 7-8 zile de intarziere si abia apoi fa doua teste de sarcina, in zile diferite, folosind urina de dimineata.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu cred. Daca ejacula iti dadeai seama fiindca e un lichid totusi...
S-ar putea sa fii ejaculat in tine (desi nu cred c-a avut timp). Bafta! :*

| SweetCandy a răspuns:

Fa neaparat un test de sarcina. Exista posibilitatea sa fie o sarcina nedorita!

Multa sanatate!

| Emma a răspuns:

Poate da, poate nu

Poti fi sigura cand faci testul
Asa ca grabeste`te!

Dar sa stii ca o pritena a facut tto neprotejat, i a intarziat ciclul dar nu e insarcinata!

Deci poti sa nu fii!

Xoxo

Răspuns utilizator avertizat
| p1nk a răspuns:

Eu sunt de parere ca e doar frica ta.Asteapta inca cateva zile in cazul in care nu-ti vine du-te la farmacie si cumpara un test de sarcina.

| disturbed a răspuns:

2 minute a durat?laughing