| anonim_4396 a întrebat:

Bună, am 13 ani și cred ca am fimoza. Pe langa asta am gaura din capul penisului in exterior putin umflata si de ea este prinsa o ață roșie care este si ea prinsa de acea piele stramta. Are cineva idee ce e? Mentionez si faptul ca nu pot sa imi decalotez capul penisului in stare erecta aproape deloc iar in stare culcata pot doar 30-35%. Va rog sa raspundeti matur si sa nu va bateti joc. Dau funda

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Penisul tau este afectat de boala denumita FIMOZA, si din descrierea ta reiese ca in cazul tau afectiunea este grava /severa fiindca cel mai probabil se incadreaza in categoria/gradul 3 (trei) de fimoza din cele4 grade de clasificare.
In astfel de situatii afectiunea NU poate sa fie rezolvata acasa prin exercitiile specifice de largire a deschiderii preputiului si din acest motiv este absolut necesar si obligatoriu sa fii consultat de catre medicul specialist in astfel de probleme si anume de catre un medic Urolog. Numai si numai medicul urolog este in masura sa poata stabili diagnosticul corect si tratamentul necesar de a fi urmat, pentru a fi eliminata in totalitate afectiunea.
https://www.medlife.ro/......teaza.html
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este fimoza intr-adevar si faptul ca s-a umflat un pic si s-a inrosit, inseamna ca a aparut o inflamatie sau posibil infectie.
Ia-ti tatal sau mama (cu care te simti tu confortabil) si mergeti de urgenta la un medic UROLOG, pentru o consultatie si tratament adecvat sau ce recoamnda medicul, in functie de stadiul fimozei.

| Eibogu a răspuns:

Salut,ai căpătat o infecție destul de gravă, du-te urgent la medic pentru a-ți prescrie tratament)