| AdelaDiana a întrebat:

am 14 ani, nu am o mare experienta in dragoste, si deeaceia va rog mult sa imi acordati putina atentie, cei drept povestea mea e mare, am avut un prieten dar cu care am avut o relatie numai de 3 luni.De data asta m-am indragostit de cel mai bun prieten, acum imi dau seama ca el ceea ce cautam eu la un baiat.Romantic,dar si glumet in acelasi timp, ochi albastri, intelegator, respectuos in mare parte cu fetele.Eram simpli prieteni, intre timp mi-a devenit cel mai bun prieten. Mi-a fost si imi este alaturi la bine si la greu. Cei drept s-a cam schimbat decind i-am spus ca il plac, iar asta a fost cu doua luni impreuna.Doua luni de suferinta, simteam ca nu ma place, credeam ca deja pentru el sint un nimic.Mai vorbeam dar totusi nu era ca inainte.Cu doua saptamini in urma, totusi el a facut primul pas. M-a sunat si mi-a spus sa ies in oras sa mai vorbim ca demult nu am vorbit.Nu m-am gindit nicidecum ca seara aia era pe cale sa imi schimbe total viata.Ne-am intilnit intr-o cafenea am vorbit, intre timp m-a apucat de miina, ma condus acasa, am vazut in el cu totul alt baiat.Si atunci mi-am dat seama ca eu credeam ca il cunosc destul de bine dar intr-adevar l-am cunoscut cu adevarat in seara aia.Eram in al noualea cer, ajunsa acasa primul lucru pe care l-am facut am sunato pe cea mai buna prietena si i-am spus totul. E a a fost alaturi de mina in clipele grele de tristete dar si in cele de bucurie. Dar cu doua zile in urma seara am inceput sa vorbim pe mess ca de obicei.In seara aia era cu totul deja altcineva. Avea o dispozitie exagerata facea glume de prost gust si eu am indraznit si i-am scris:Tu ce iti gati joc de mine? Iar el a spus: parca da. Eu i-am scris:Ok Noapte buna el:Gata te-ai suparat, hai scuze promit ca nu mai fac asa ceva sorry. Eu nu i-am mai raspuns.Ieri i-am povestit toata asta prietenei mele cele mai bune eram ambele in oras.Atunci prietena mea cea mai buna l-a sunat si la mintit ca ea e singura in oras si nu are ce face, si l-a intrebat: Ce ma te-ai certat cu Adela?(asa ma numesc)Eu eram linga ea iar el a spus: S-a suparat pe mine.nu stiu ce sa fac. Amindoua am ramas mirate avea o voce trista, nici nu a spus vreo gluma macar nu a ris, ceea ce la el nu lipseste niciodata.Atunci prietena mea cea mai buna mi-a spus: El te place, mai incearca odata, incepe tu vorba scrie-i un salut ce ai de pierdut? Iar eu i-am spus:M-am saturat intotdeauna eu trebuie sa fac primul pas cu baietii, ceea ce nu e corect. Daca imi va scrii inseamna ca ii pasa, daca nu atunci nu in intereseaza. Atunci ea mi-a dezvaluit un secret care la aflat de la el cu doua saptamini in urma. Mi-a spus ca l-a intrebat daca ma place si el a spus ca da ma place, dar nu vrea ca eu sa aflu acum pentru ca daca vom fi impreuna nu va dura mult relatia noastra pentru ca sint indiferenta.Deci nu stiu cum sa fac sa ma intelegeti, eu am fost indiferenta cu un baiat vara aceasta pentru ca nu era zi fara sa ma faca sa sufar, l-am suportat pentru ca il iubeam i-am dat papucii in august el tot ma ruga sa ne impacam iar eu nu am vrut, normal ca a aflat si el fiindumi cel mai bun prieten eu ii povesteam totul. Iar el acum crede ca asa sint cu toti baietii.Nustiu ce sa fac. Vreau ca el sa faca ce nu a facut nici un baiat pentru mine, sa nu fie indiferent pentru ca ultima mea relatia a fost ca un film de groaza numai suferinte.Si eu deja nu vad baietii cu ochii pe care ii vedeam anii trecuti mi-am pierdut increderea in ei. Ce ziceti ca as trebui sa fac in asa situatie?

Răspuns Câştigător
| walkman23 a răspuns:

Intra tu pe el... daca e genul de baiat ca si mine[orgolios]. chiar daca te iubeste la maxim tot nu o sa intre pe tine [asa sunt eu].nu ai nimic de pierdut.bafta:*

1 răspuns:
| Arisu a răspuns:

Sunt de acord cu walkman23, adica un baiat ma place la nebunie insa nu se da in vint pentru mine mi-a zis ca m-a place,dar nu poate arata, ma rog, nu toti baieti isi pot arata sentimentele.si.cred ca ar trebui sa fiti din nou impreuna