| Bianca_9530 a întrebat:

am 14 ani si am si eu o problema. ultimul ciclu mi-a venit f inchis la culoare, maro spre negru. ce este cu mine? [ nu vreau sa merg la doctor. Multumesc! :-s

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La varsta ta se mai produc dereglari. Dar daca ai dureri mai mari decat normalul sau daca se repeta situatia, va trebui neaparat sa mergi la medic.

| Crisu a răspuns:

Buna! Este posibil sa fie o raceala, dar cel mai bine este sa mergi la doctor, el iti va spune ce si cum.

| Gabitza a răspuns:

Draga mea, trebuie sa mergi la doctor! Nu mi s-a intamplat niciodata! Parerea mea este ca, e posibil sa fi racita sau sa ai o mica infectie... ce poate fi tratata doar cu medicamente prescrise de medic. Asa ca, ar trebui sa mergi! Nu ti se intampla nimic rau!

| lila_1550 a răspuns:

Nu-ti face probleme este normal...corpul se curata. Uneori poti observa ca sangele menstrual capata o culoare mai inchisa, devenind brun-inchis sau chiar negru, mai ales odata cu sfarsitul menstruatiei. Aceasta schimbare de culoare este normala. Ea apare cand sangele nu este proaspat, mai ales in cazul in care nu este eliminat rapid din organism.

| ina88 a răspuns:

E posibil sa ai chisturi la ovare. E neaparat nevoie sa mergi la un ginecolog. Cu cat amani mai mult.cu atat e mai grav.

| ina88 a răspuns:

SuX...azi nu te ingrijorezi.maine nu. poimaine nu si tot asa...si te trezesti peste 5-10 ani ca nu mai poti avea copii.

| ina88 a răspuns:

Nu este in regula. 99% ai ceva chist.

| Gumitzza5 a răspuns:

Nare nimicoh go on.asa mai vinde cateodata. Nu ai pentru ce sa te ingrijorezihappy

| Gumitzza5 a răspuns:

Pentru asta sa mergi la un consult?straight face mi se pare aiurea.da la voi cinclul vine rosu deschis?raised eyebrows asa de deschis? daca asa ii vine mai tot timpu atunci da e ceva de ingrijorat.da daca ii vine o data sau de 2 ori pentru ce sa se duca?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine te`ai duce la doctor! Iti va face o ecografie...si va vedea daca ai chisturi.nu te va pune sa te dezbraci, stai linistitalaughing

| Bianca_9530 explică:

Am uitat sa mentionez ca mi-a intarziat vreo 3 luni thinking si acum a venit asa. inchis si putin.