| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani si nu obisnuiesc sa pun intrebari aici, dar chiar am nevoie de o parere. Eu am fost 3 ani cu un baiat, fara a ajunge sa fac sex cu el ptc nici nu am simtit ca sunt pregatita si nici nu simteam ca relatia are un viitor. De aproximativ 3 luni sunt cu un alt baiat. Tin mult la el si el la mine. De multe ori cand ne sarutam imi spune ca vrea sa faca dragoste cu mine. Eu i-am spus ca sunt virgina(el nu e) si ca nu ma simt pregatita sa fac acest pas, iar el mi-a spus ca nu ma va presa si ca ma intelege. Mi-a spus ca ma va astepta, dar tot continua sa imi spuna ca ma vrea si ca isi doreste foarte mult sa fac acest pas cu el cand voi fi pregatita. Eu totusi imi fac griji. "Daca va astepta pana voi ceda si ma va parasi dupa aceea?" El a avut relatii sexuale, dar fara sa existe sentimente si mi-a spus ca nu i-a placut si ca si-a dorit sa vada cum e cand intr-adevar iubesti persoana de langa tine. Imi este frica sa nu fie vorba doar de o curiozitate si atat. Voi ce parere aveti?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

A stat 3 ani cu tine fara sex? tu vorbesti serios? asta acum vrea dupa 3 luni, pai sa inteleg ca ai incredere in asta dupa 3 luni dar in ala cu 3 ani nu ai crezut? ce viitor vrei tu sa ai nunta la 18 ani si copii? ce ai vrea sa vrea un baiat de varsta ta? insuratoare? daca vrei sa fi virgina nu te baga in relati simplu,orice barbat vrea sex de asta stam cu voi,ma voi la biologie acolo nu ati invatat nimic? masculul e atras sexual de o femela,fara sex nu am sta cu voi simplu,orice barbat sta pentru sex cu o fata ca e ceva normal ca iubim in timp e altceva dar la inceput vrem sex,tu vrei o garantie de viitor culmea nici un om de pe pamant nu are asemenea garantie, nu exista garanti daca maine cade o bomba atomica ne ducem in sus, garanti nu exista decat moartea atat nici garanti pentru ca omul nu e monogam, tu visezi la fat frumos cu care vei muri asa ceva e basme nu exista asa ceva, stam cu cineva ne folosim de x apoi placem pe altcineva, ai 18 ani fi mai rationala

| Violleta2022 a răspuns:

Acum,el ti-a spus clar cum este, a mai avut relatii fara sa puna sentimente in ele, doar sex si apoi le-a parasit.
Cred ca nu-i calapodul de om cuminte, cauta doar sex si atat. De aceea iti reaminyteste tot timpul, ca te astepata pana cand vrei tu, dar el te vrea imediat, te pregateste pana in ziua in care o sa te ameteasca de cap si-ti spune ca nu mai poate si tu o sa-i cedezi.

| mihai69 a răspuns:

Părerea mea este că niciodată nu știi cât de adâncă e apa când te arunci într-un lac să faci baie. La fel și cu băieții - unii sunt OK, iar alții, puțini, dar care (la fel cu un neam mai tuciuriu care deși la fel de puțini, sunt foarte vizibili și ne-au stricat nemele de români) ne distrug reputația de bărbați de onoare.
De unde să știm noi ce va face după ce „te păcălește"?!? Fă-o și vei afla!
Sau nu o face, că pe urmă dai vina pe noi pentru eventuala lui lipsă de maniere. Dar vei trăi mereu cu regretul că n-ai încercat.
Ce e mai bine? să îți pară rău de ce ai făcut, sau că NU ai făcut?

| UnBroken2016 a răspuns:

Cauta altul. E clar ca omul vrea sex, asta intelege oricine. Ca iti da papucii imediat dupa, cine stie. E clar ca tu inca nu esti pregatita asa ca e bine sa iti cauti un prost care va sta mult si bine dupa fundul tau pretios.

Răspuns utilizator avertizat
| Mmonicuta a răspuns:

Salut!
Când faci acest pas este foarte important să îl faci PENTRU TINE! Pentru că tu îţi doreşti şi fiindcă simţi că merită să i te dăruieşti! În felul acesta nu vei regreta!
Dacă relaţia va dura sau nu, nu se ştie. Timpul îşi va spune cuvântul.
O seară plăcută!

| Codecs a răspuns:

Sunt șanse ca acest nou iubit a tau știind ca ești virgina sa își dorească mai mult sa te vadă dezvirginata, ai fii ca un trofeu pentru el

| AlexAras a răspuns:

Daca esti din Timisoara si vrei o relatie serioasa fara sex sunamalaughing))