| Alx966 a întrebat:

Bună. Am aproape 26 de ani (fac în aprilie) și nu am avut niciodată o iubită (nu am avut nici măcar un sărut).

Niciodată nicio fată nu a arătat interes față de mine și mereu când am vrut să scot o fată în oraș, am fost refuzat. Nu am prieteni, de asemenea.

Sunt un tip neatractiv fizic, plin de probleme psihice ca urmare a izolării și bully-ingului pe care l-am îndurat în anii de școală și facultate (am anxietate, atacuri de panică, tulburare obsesiv-compulsivă și depresie). Nu am viață absolut deloc, totul se rezumă la >>casă-muncă- casă.

Am un job de rahat, câștig puțin și încă stau cu ai mei. Nu am mașină și nici carnet de conducere. Nu am niciun viciu (nu fumez deloc, nu beau).

Simt că o iau razna neavând prietenă la aproape 26 de ani. Ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
35 răspunsuri:
| Roliii a răspuns:

Si eu am trecut si inca trec prin asta, m-am dus si la un psiholog sa ma ajute, dar le pun deoparte acum, poti sa meditezi, imagineaza-ti un drum plin cu zapada pe care il cureti de zapada ca sa poti circula pe acolo, va fi plin cu noroi ce-i drept dar macar poti circula si esti in miscare, sau incepe sa citesti carti vezi rezultatul de dupa si incepe sa iesi in lume

Răspuns utilizator avertizat
| Alx966 explică (pentru RTK):

Am înțeles, naspa tare, o să o iau pe arătură. Care e situatia ta, dacă nu sunt prea indiscret? Și ce metode de coping ai?

| Cheo0S a răspuns:

Trist. Foarte trist.

| Cheo0S a răspuns (pentru RTK):

Tu esti batut in cap dea binelea. De ce nu te sinucizi de pe acum?

| Cheo0S a răspuns (pentru Alx966):

Cele Mai bune metode de coping e sa nu ai metode de coping laughing.

| Alx966 explică (pentru Cheo0S):

Chiar nu era nevoie să faci mișto, mai ales că întrebarea mea nu era pentru tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Alx966 explică (pentru RTK):

Pff. Și eu sunt singurul care dă la labă din familia mea. Pe părinții mei îi enervează la culme cum sunt și au zis că nu îmi dau un șut în fund afară din casă din milă că sunt fiul lor, dar sunt cea mai mare dezamagire a lor și un mare ratat. Nici nu ma mai întreabă de aproape nimic.Stau toată ziua în camera mea.
Ce, 40-45? Probabil nici nu o să mi se mai scoale atunci, deja am probleme cu așa ceva.

Răspuns utilizator avertizat
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci! Poate daca macar aveai un job stabil era alta treaba, dar asa nu!

| Cheo0S a răspuns (pentru Alx966):

Nu am cum sa nu fac misto pentru ca e amuzant, ce treaba au altii ca ti-au dat bully cu faptul ca esti tu virgin?
Nu Mai da vina pe altii pentru situatia in care esti, esti singurul responsabil de asta.

| Cheo0S a răspuns (pentru RTK):

Sunt batrani de 60-70 Ani la care Inca se Mai scoala.
Probabil si sadrian ala e Mai in vâna ca tine, sunt sigur ca daca o fata l-ar alege pe ala in detrimentul Tau laughing

| Alx966 explică (pentru Cheo0S):

Normal că are. Un copil/adolescent care este umilit în permanență și i se spune că nu este în stare de nimic, acea persoană chiar va ajunge să creadă lucrurile acelea și va dezvolta diverse probleme psihice.

Nu dau vina pe fete că nu mă vor, dar există o serie de factori care m-au adus în situația asta. Sigur nu e vina mea că m-am născut urât, nu e vina mea că am fost umilit 12 ani la școală, nu e vina mea că am crescut într-un mediu foarte strict.

| Alx966 explică (pentru Cheo0S):

Să fie sănătoși, bravo lor. Posibil să îl aleagă, nu zic nu. Cine ar vrea un tip urât, cu față de copilaș, plin de probleme psihice, plictisitor, semi impotent, sărac care n-a fost capabil nici să ia carnetul? Niciuna.

| Alx966 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Nu am așa ceva. Sunt perfect ratat din toate punctele de vedere laughing

| Alx966 explică (pentru RTK):

Mie nu mi se mai spune că o să vină vremea mea, cel puțin, am scăpat de idioțenia asta laughing Parintii mei au cam acceptat ca sunt un ratat care a fost si va rămâne un ***.

| Cheo0S a răspuns (pentru Alx966):

Pai dah dar nu esti copil, ai 26.
Daca stai sa te frece grija de ce cred altii despre tine o sa mori virgin si stresat.

Sunt sigur ca exista persoane care vad potential in tine, trebuie numai sa iesi din casa laughing

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RTK):

Yandre ii Clint de pe alt cont

| Alx966 explică (pentru Cheo0S):

Dacă existau le-aș fi găsit până acum, lasă bullshit-ul cu ieșitul.

| Sofer a răspuns:

O sa ai dar mai inainte de asta trebuie sa scapi de probleme astea depresive. Incepe o activitate ce ti-a plăcut in copilărie. Mergi la sala si dacă ai pasiune mașini! Dai frate de permis. Tu singur ieși din starea asta! Contactează-mă in privat sa discutam mai multe.

| elenaaaaa56262 a răspuns:

In primul rand,ar trebui sa treci pe la un psiholog,iar apoi sa incepi sa te focusezi pe tine din ce in ce mai mult,gandeste te ca o viata ai,irosesti timpul degeaba stand si facand nimic
incearca sa meditezi,sa te cureti sufleteste,fa sport ca sa arati mai bine fizic ca tot zici ca nu arati,mananca sanatos,hidrateaza te,ingrijeste te si ai sa vezi ca ai sa evoluezi mult,iar pe parcurs ai sa iti gasesti si o fata, stai linistit
nu sta si cauta, gandeste ca poti sa atragi, nu sa cauti, dar mai intai sa te rezolvi pe tine
daca iti gasesti o iubita, gandeste te cum o sa va intretineti daca tu nu ai nimic.
incearca sa mai iesi din zona ta de comfort si sa incerci cat mai multe lucruri noi

Răspuns utilizator avertizat
| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Alx966):

Meh, si mie mi s-a spus in trecut(atat de profesori cat si de colegi)ca nu o sa pot sa fac mare lucru, dar pana acum am reusit sa fac tot ceea ce toti au spus ca nu voi putea! Chiar nu m-a afectat(doar putin, poate, la inceput). Insa nu o sa zic nimic de faza cu fetele, aici e foarte complicat si intr-adevar, ai nevoie de ceva noroc! Nici eu nu am succes la ele si am 18 ani!

| UnulSimplu312 a răspuns:

SCHIMBATI VIATA vrei sa arati bine du-te la sala. Identifica imperfecțiunile, acceptale si dupa incearca sa le imbunatatesti.

| nevermatch a răspuns:

Tu: Ce as putea face? Stau in casa toată ziua.

Lumea: Ieși din casa. Sigur e cineva acolo care te suporta.

Tot tu: Dacă existau le-aș fi găsit până acum, lasă bullshit-ul cu ieșitul.
rolling on the floor

Unde sa te găsească daca tu stai in casa toată ziua?
Crezi că într-o zi o sa îți intre o fata pe geam și toata viața ta o sa se rezolve de la sine?
Hahaha x1000

| Alx966 explică (pentru nevermatch):

Am ieșit de multe ori. Mi-am luat zeci de reject-uri de la fete și m-am săturat. E clar ca în ochii lor sunt un ratat (și au tot dreptul să mă considere așa, cum să placă un specimen ca mine?!)