| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am fost diagnosticata se psihiatru cu " Manie,hipomanie, ciclotimie/tulburare bipolara tip1 lejera,tulburare obsesiv compulsiva,dependentă emoțională,tulburare severa de stres,tulburare de panica,tulburare de anxietate somatica și psihică,început de delir,somatizare,personalitate lejer paranoidă,atacuri de panica necontrolate,tulburare depresiva aproape majora ascunsa,tulburare de somn,psihoza, tic nervos.Imi puteți da niște sfaturi? Am 15 ani

1 răspuns:
| Dana2103 a răspuns:

Sunt doar niste etichete pentru care sa justifice un tratament medicamentos
Importanta e medicatia dar mai ales tratamentul psihoterapeutic