| Alx966 a întrebat:

Bună. Am aproape 26 de ani (fac în aprilie) și nu am avut niciodată o iubită (nu am avut nici măcar un sărut).

Niciodată nicio fată nu a arătat interes față de mine și mereu când am vrut să scot o fată în oraș, am fost refuzat. Nu am prieteni, de asemenea.

Sunt un tip neatractiv fizic, plin de probleme psihice ca urmare a izolării și bully-ingului pe care l-am îndurat în anii de școală și facultate (am anxietate, atacuri de panică, tulburare obsesiv-compulsivă și depresie). Nu am viață absolut deloc, totul se rezumă la >>casă-muncă- casă.

Am un job de rahat, câștig puțin și încă stau cu ai mei. Nu am mașină și nici carnet de conducere. Nu am niciun viciu (nu fumez deloc, nu beau).

Simt că o iau razna neavând prietenă la aproape 26 de ani. Ce aș putea face?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
35 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

O sa ai dar mai inainte de asta trebuie sa scapi de probleme astea depresive. Incepe o activitate ce ti-a plăcut in copilărie. Mergi la sala si dacă ai pasiune mașini! Dai frate de permis. Tu singur ieși din starea asta! Contactează-mă in privat sa discutam mai multe.

| Emma30555 a răspuns:

Ca sa ți faci o prietena, acea fata trebuie sa te vadă ca pe un om pozitiv în viata ei. Pentru asta ai nevoie sa îți faci câțiva prieteni, amici, sa ai locuri pe care le frecventezi, sa ai o viata sociala. Ca sa poți sa faci asta trebuie sa mergi la psiholog, terapeut, unul bun care sa te ajute sa scapi de anxietate, probleme de încredere în tine etc. Ca sa cunoști o fata ai nevoie de un mediu, de pe online nu prea funcționează

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci! Poate daca macar aveai un job stabil era alta treaba, dar asa nu!

| Alx966 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Nu am așa ceva. Sunt perfect ratat din toate punctele de vedere laughing

| Cheo0S a răspuns:

Trist. Foarte trist.

Răspuns utilizator avertizat
| Roliii a răspuns:

Si eu am trecut si inca trec prin asta, m-am dus si la un psiholog sa ma ajute, dar le pun deoparte acum, poti sa meditezi, imagineaza-ti un drum plin cu zapada pe care il cureti de zapada ca sa poti circula pe acolo, va fi plin cu noroi ce-i drept dar macar poti circula si esti in miscare, sau incepe sa citesti carti vezi rezultatul de dupa si incepe sa iesi in lume

| nevermatch a răspuns:

Tu: Ce as putea face? Stau in casa toată ziua.

Lumea: Ieși din casa. Sigur e cineva acolo care te suporta.

Tot tu: Dacă existau le-aș fi găsit până acum, lasă bullshit-ul cu ieșitul.
rolling on the floor

Unde sa te găsească daca tu stai in casa toată ziua?
Crezi că într-o zi o sa îți intre o fata pe geam și toata viața ta o sa se rezolve de la sine?
Hahaha x1000

| Alx966 explică (pentru nevermatch):

Am ieșit de multe ori. Mi-am luat zeci de reject-uri de la fete și m-am săturat. E clar ca în ochii lor sunt un ratat (și au tot dreptul să mă considere așa, cum să placă un specimen ca mine?!)

Răspuns utilizator avertizat
| Alx966 explică (pentru RTK):

Am înțeles, doar nu sunt bătut în cap. Fazele cu o să găsești mă lasă rece, sincer. Dacă era ceva de capul meu, găseam până în 20 de ani. Aia e, rămân la labă.

| UnulSimplu312 a răspuns:

SCHIMBATI VIATA vrei sa arati bine du-te la sala. Identifica imperfecțiunile, acceptale si dupa incearca sa le imbunatatesti.

| elenaaaaa56262 a răspuns:

In primul rand,ar trebui sa treci pe la un psiholog,iar apoi sa incepi sa te focusezi pe tine din ce in ce mai mult,gandeste te ca o viata ai,irosesti timpul degeaba stand si facand nimic
incearca sa meditezi,sa te cureti sufleteste,fa sport ca sa arati mai bine fizic ca tot zici ca nu arati,mananca sanatos,hidrateaza te,ingrijeste te si ai sa vezi ca ai sa evoluezi mult,iar pe parcurs ai sa iti gasesti si o fata, stai linistit
nu sta si cauta, gandeste ca poti sa atragi, nu sa cauti, dar mai intai sa te rezolvi pe tine
daca iti gasesti o iubita, gandeste te cum o sa va intretineti daca tu nu ai nimic.
incearca sa mai iesi din zona ta de comfort si sa incerci cat mai multe lucruri noi

Răspuns utilizator avertizat