| Lorenna_3793 a întrebat:

am avut primul contact sexual, deci dezvirginarea ...care s-a produs fara prezervativ, baiatu respectiv mi-a garantat ca nu si-a dat drumul, de atunci a trecut o saptamana si ceva, faza este ca astazi mi-a fost rau de genul : ameteala si am vomitat. exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata sau poate fi alta cauza gen raceala. menstruatia mi-a venit imediat dupa contact si tin sa mentionez ca nu este regulata. ce trebuie facut fara sa afle parintii, sunt genul de persoane foarte severe.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sunt sanse sa fii insarcinata, mai ales ca nu ai o data la care trebuia sa vina menstra. Totusi, e prea devreme pentru simptome de sarcina, asa incat ce ti s-a intamplat nu are nici o legatura. Nu stiu de ce ai ales aceasta metoda de deflorare (mult mai dureroasa pentru tine, cu risc de sarcina si foarte costisitoare, numai analizele obligatorii trebuie ca v-au costat peste 5 miloane), dar va trebui sa ajungi la ginecolog cam peste doua saptamani. Daca ai varsta normala (18 ani), parintii tai nu au de ce sa afle, ca presupun ca la cati bani ati cheltuit deja pe chestia asta mai aveti bani si de consultatie (care va fi semnificativ mai ieftina). Test de sarcina poti face la minim 21 de zile de la contactul sexual neprotejat.

| Ana a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina sa fii sigura.

| larysa_4174 a răspuns:

Pentru linistea ta un test de sarcina(este micut il bagi in buzunar si cand mergi la baie, ca doar nu o sa intre peste tine), poate sa ti fie rau si de la stres(gandul ca exista riscul...)

| Roscata_3068 a răspuns:

Pai fa un test de sarcina