| Chnss a întrebat:

Am făcut sex neprotejat in a doua zi de intarziere a menstruatiei ( ciclul imi vine la 32 de zile dar câteodată se mai deregleaza de la anumiti factori) si el spune că a ejaculat afara, dar imi e frica sa nu fi scapat un pic, iar dupa 2 zile Mi a venit menstruatia. Stiu ca nu e sigur ceea ce am facut, de obicei ma protejez. Vreau sa stiu cat de mari sunt sansele sa raman însărcinată va rog. Mie imi arata aplicatia ca am avut ovulatia pe 2 decembrie dar nu cred ca e sigur, iar actul sexual s- a produs pe 11 noiembrie si imi arata ca mai am 12 zile pana la ciclu. Va multumesc!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Posibilitatea de a se forma o sarcina in urma unui sex intretinut cu 2 zile inainte de inceperea menstruatiei este 0 (ZERO). Aplicatia folosita iti indica un lucru absolut eronat, gresit, adica ceva aberant. Este determinat si stabilit stiintific si medical ca in perioada ultimelor 9-10 zile ale ciclului menstrual, chiar daca sperma este ejaculata intentionat in vagin de fiecare data la terminarea fiecarui contact sexual, formarea sarcinii este in proportie de 99, 9% IMPOSIBILA. Orice alta explicatie este de prisos sau inutila. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

In primul rand... avand un ciclu neregulat este imposibil sa iti determini zilele cu risc. In al doilea rand, in proportie de 99%, avand in vedere ca ti-a venit, nu eati gravida.

| Andreeas_Andreeas_1997 a răspuns:

In viata, trebuie sa-ți asumi orice ai face. Nici mie nu îmi place sa o fac protejat, dar exista,, foite" vaginale la farmacie.în 10 minute se dizolva și Îți poți face treaba liniștităwinking