| Andrian63852 a întrebat:

Buna am intrebare referitoare la sex. In timp ce faceam sex am ejaculat in prezervativ, iar apoi l am schimbat pentru a putea continua. Exista riscuri din cauza ca nu am sters penisul sau nu m-am spalat sau din cauza ca am atins putin penisul, iar apoi noul prezervativ. Ce credeti se poate întâmpla ceva?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu ai introdus nici macar 1 data penisul fara prezerzavtiv, nu exista sanse de gravidie.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti exact. Spermatozoizii mor in momentul in care lichidul seminal, adica sperma, se usuca.Probabil ca nu se va intampla nimic? Dumnezeu cu mila...

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Felissa13Eden a răspuns:

Ma bucur ca te ingrijoreaza asta, ca esti responsabil. Daca nu ai facut sex neprotejat dupa ce ai ejaculat nu exista nicio sansa sa se intample ceva. Prezervativul e facut sa va protejeze pe amandoi, deci poti sta linistit.