| Ajutorvarog123 a întrebat:

Buna! Am luat contraceptivul de urgenta Escapelle acum doua saptamani acum am dureri mari de stomac. Acesta este un efect secundar sau o alta conditie medicala de care ar trebui sa ma îngrijorez?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Escapelle nu da dureri de burta, nici imediat dupa ce iei apstila, nici la 2 saptamani departare!
Efectele secundare ale Escapellului sunt de natura hormonala, modificari de ciclu, ovulatie, ingrasat, slabit, par pe fata, aparitia de chisturi ovariene sau fibroame uterine, aparitia nodulilor la sani, dureri de sani, sangerari vaginale inexplicabile...

Durerile de burta au aparut numai din ceea ce ai mancat si baut in ultimile 24 de ore!

| Yuoia a răspuns:

Alta este cauza. Mergi la medic.