| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un rasp urgent daca se poate, himenul "intact" permite intrarea unui deget... sau 2:d daca are forma rotunda. Ca eu nu stiu sigur daca mai sunt virgina sau nu. MULTUMESC anticipat

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La majoritatea femeilor himenul intact permite intrarea unui deget. La foarte putine femei, himenul intact permite intrarea a doua degete. Sunt insa femei la care himenul nu permite intrarea unui deget fara sa se rupa. Virgina esti pana ai un contact sexual cu un barbat.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cu sa permita daca se presupune ca e 'intact'?! Himenul e ca o sita, dar daca bagi 2 degete l-ai compromis!
Nu mai esti, parerea mea!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cel mai bine si mai simplu e sa iei o oglinda, te asezi confortabil si te cercetezi singura! Asa, vei putea constata exact, chiar tu!
Exista mai multe tipuri de himen, cam intre 8, dupa unii, 12 dupa altii, asa ca, in unele poate intra initial un deget, iar in altele 2!
Unele se dezvirgineaza si din greseala, cu ob-ul...
Mare atentie la igiena, in toate situatiile! - mainile foarte bine spala-te, si unghiile foarte scurte, si bine pilite!

| Ea12345 a răspuns:

Esti virgina pana ai un contact sexul cu un baiat/barbat.

| radu75 a răspuns:

Depinde de organism! Dar daca spui ca doua degete intra, cam putine sanse sa mai fii virgina fizic vorbind.

| JayLeno a răspuns:

Ia incearca sa bagi 3 degete, intra?hee hee

| latexcap93 a răspuns:

NU avem apa calda

| clauclau_6191 a răspuns:

Du-te la ginecolog fata, sa nu ramai cu sechele daca este important pentru tine

| bubulina1990 a răspuns:

Te poti dezvirgina si cu degetele nu neaparat facand dragoste, himentul se poate rupe facand dargoste, sau poate fi elastic care se rupe foarte greu, unele fete se pot naste si fara himen, nu stiu ce sa iti spun dar cel mai bine este sa faci o vizita la un ginecolog