| clawdya_8655 a întrebat:

Am nevoie de un sfat de la un strain in urma a ceea ce voi scrie eu aici. Este vorba despre un baiat(nu pot sa zic barbat, mi se pare ca si cum as vorbi de tati daca zic barbat..in fine.detalii astea). El are 26. Eu 23. ma place foarte mult, eu in schimb, nu prea. Adica e dragut. L am cunoacut dupa ce am iesit dintr o relatie, dezamagita, crezand ca toti baietii sunt la fel. El pare ca e destul de serios, imi suporta toate toanele, i am zis de nenumarate ori ca nu vreau sa si faca sperante si nici sa aiba asteptari de la mine, ca sunt intr o perioada nu tocmai buna. A zis ca ma asteapta, ca spera ca el sa fie cel care imi va reda increderea, ca vrea sa ma vada fericita, etc. Ce e iar important e ca eu sunt toata vara( pana prin septembrie) la mine la tara, el fiind intr-un oras. Si chiar si asa, el a zis ca el ma asteapta. Vorbim destul de des. Nu stiu ce sa fac. Cred ca langa el as avea stabilitate, as fi respectata, face parte dintr o familie buna, e inteligent, de cariera etc.Am gresit de multe ori alegand un chip frumos si am pierdut, am fost dezamagita, cu inima bucatele. Ce sa fac? Sa incerc sa il cunosc mai mult? Credeti ca e posibil sa mi placa pe parcurs? Sunt in situatia in care nici nu l as vrea, nici nu l as lasa. Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

La mine e simplu: daca nu exista chimie de la inceput nu cred ca o sa existe pe viitor. Ti-ai bate joc de el si intr-un final o sa realizezi ca din fericirea lui nu poti face fericirea ta. Poate in filme. Ai 23 de ani, viata e lunga/ scurta, depinde cum o percepi dar nici sa faci compromisuri... Mai ales daca el vrea o chestie serioasa. Si ar fi aiurea si fata de tine.
Bai, nu stiu, eu asa gandesc, nu ma incurc la fazele astea. Ori imi place in totalitate ori nu, nu exista dubii ca poate da ca poate nu ca mai tarziu etc.
Succes, te pup.

8 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

E cam fatalau,intr-o relatie nu se intra nici cu mila si nici nu se foloseste logica sa determini o persoana sa fie cu tine.
Nu stiu de ce nu intelege el asta.
Macar si-a facut intentile cunoscute.
Acum vorbind de sentimente,ori il placi ori nu?
Ori il vezi ca pe un prieten,ori ca pe un potential iubit?!
Hotaraste-te,doar tu stii ce simti, nu decid altii in locu tau.
Doar nu vei face dupa cum ti se spune, parerile sunt impartite.
Stii doar cum e sa suferi, ar fi bine si pentru tine si pentru el sa te hotarasti ce simti si ce vrei, dar acum nu la toamna.
Succes!

| corbulalbrosu a răspuns:

""Incercarea moarte n-are"" zice un vechi proverb romanesc. Nu vei pierde nimic in cazul in care n-o sa "iasa", in schimb s-ar putea sa fie vorba de "lozul norocos". Deci....incearca. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Cu siguranță că dacă l-ai lăsa să se apropie de tine ai avea la rândul tău ocazia să-l cunoști mai bine și să găsești destule calități pentru care să-l apreciezi și să începi să simți ceva mai mult pentru el. Dacă doar îl blochezi și stai în spatele unui paravan de teamă, nu are cum să se întâmple asta.
Eu cred că merită o șansă.
Ooops... nu sunt chiar străin, sunt tot român. Se pune?!?

| Emilian65 a răspuns:

Incearca o relatie cu el. Poate este spre binele amandurora.

| MaTeOGG a răspuns:

Ar trebuii sa ii dai o sansa! Nu mai sunt asa de multe persoane de incredere sa zic asa, El pare unul din categoria celor care le pasa!

Răspuns utilizator avertizat
| Aledar a răspuns:

Ar trebui să încerci, este cel mai bine să vezi dacă te poate face fericita.

| Alinaalialina a răspuns:

Eu zic sa ii dai o sansa nu trebuie sa fie fat frumos conteaza sa fie de treaba si bun cu tine sa te iubeasca
Da-i o sansa si o sa vedeti pe parcurs cum merg lucrurile
Succes! ❤❤