| Fatainroz99 a întrebat:

Buna! Am o întrebare, o femeie însărcinată mai are acele secretii vaginale specifice diferitelor etape ale ciclului menstrual( respectiv, mai lichid la sfârșitul menstruației, gelatinos, tip albus de ou, in preajma ovulației, și mai cremos și lipicios in perioada dintre ovulatie și următoare menstruație), sau are un singur tip de secretie?
Stiu ca in timpul sarcinii nu mai ovulezi, de aceea întreb dacă mai ai secreții diferite.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, lichidul vaginal exista tot timpul in vagin, pentru a tine vaginul umed, dar nu mai exista abundenta ca la ovulatie, odata ce acum este gestant.

| Eireann a răspuns:

Secretiile vaginale devin mai abundente in timpul sarcinii dar nu isi schimba aspectul si consistenta ca in cazul femeilor neinsarcinate.