| Iulia8659 a întrebat:

BUna. am o problema. am o placa Remington. si nu stiu ce s-a intamplat. dar cand o aprind nu se mai incalzeste la 230 de grade. si face scurt acolo inauntru. nu stiu ce sa fac. placa nu mai are garantie. Scuzati categoriaoh go on

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Depinde daca este o problema la partea electronica sau la rezistenta. Daca este rezistenta, si a facut un scurt cum crezi tu, atunci un electrician poate sa o remedieze destul de usor, si in cazul in care trebuie schimbata rezistenta sau izolatorii. Daca este problema cu termostatul sau alte componente electronice ale aparatului, atunci mai bine iti iei un aparat nou.