| AdeAde2 a întrebat:

.Am o problema: azi m-am intalnit cu baiatul pe care il plac si el m-a sarutat. Pe buze. L-am intrebat daca el ma iubeste si a spus nu. A spus ca daca ma saruta nu inseamna ca ma iubeste si ca el a sarutat mai multe fete. Nu stiu ce sa fac..as putea sa ii spun ca il plac dar daca el nu simte acelasi lucru atunci o sa ma simt prost, intr-un fel..Va rog ajutati-ma.dau FUNDA

Răspuns Câştigător
| AirănMeidăn a răspuns:

Probabil te place. Nu trebuie sa fie "iubire" de la inceput. Daca nu-i dai timp va fi mai rau doar. Bucura-te de timpul petrecut impreuna cu el si da-i subtil de inteles ca il placi si ca esti dupa el, dar subtil
Daca evolueaza in mai bine si va apropiati mai mult, da-i o incercare, sunt sigura ca esti tanara si ca vei mai avea atat de muuulte ocazii daca asta nu va merge bine

3 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

E un ritual. Voia sa te manance

| Țoglă a răspuns:

Te place, numai că tu ai spus cuvinte mari şi l-ai blocat puţin.Îi foarte greu pentru un băiat să aibă în vocabular cuvântul "iubire".

| G65 a răspuns:

Îți zic prietenește, nu toți bărbații/băieții sunt la fel. Însă, prietena mea cea mai buna a fost sărutată în același mod, în joacă, de către un băiat cam la fel, referindu-mă la vorbe, ca cel ce te-a sărutat pe tine. Era frumos, amuzant, cam toate calitățile dupa care fetele tanjesc acum, însă cam fustangiu. Băiatul ăla avea iubita, si cu toate ca ii spunea mereu prietenei mele ca o place, nu era așa mai deloc. Pentru că și plăcutul ăsta, are cheița lui. Fata era doar jucăria lui atunci când se plictisea, dar acum s-a deșteptat, si e totul bine. Băieții, de multe ori, doar se joacă cu săruturile. La unii baieti, un sarut poate însemna mult: de la afecțiune, la pasiune, pana la iubire nebuneasca - Însă pentru altii, nimic. Din păcate. Daca nu ai avut o relatie de orice fel prea stabila cu el, l-ai intrebat foarte gresit despre iubire, respectiv, dacă te iubește. Dar presupun că ai avut o bănuială ce te măcina de mult timp. Din cate ti-a spus si el, a sarutat multe fete. Te-aș sfătui să nu faci primul pas, pentru că s-ar putea sa te "frigi", si o zic cu parere de rau. Apropie-te de el, daca chiar simti nevoia asta, si, daca se va forma ceva la el, pentru tine, va face el primul pas. Este prostesc sa zic ca va fi usor, pentru ca si eu am pățit mai mereu asta. Nu e ușor să-ți stăpânești sentimentele sau nevoia de afecțiune la adresa lui, dar incearca. Nu zic să nu-i oferi o șansă, doar nu i te oferi pe tavă. Nu spun ca aveai de gând asta, dar doar simțeam nevoia să o zic. Te vei simți, după cum și tu ai spus, prost, dacă el nu ar simții nimic pentru tine. Lasă totul să decurgă de la sine, și așteaptă momentul potrivit. Va fi totul bine, iar dacă, prin absurd, aceasta poveste nu va avea final fericit. Bucură-te de viață, pentru că ești tânără si vor mai veni mulți alții. Poate chiar alesul, ce știm noi?! laughing