| paula92 a întrebat:

Buna!
Am o problema care ma cam nelinistete. Mi-am inceput viata sexuala de putin timp, pana acum am avut 5 contacte sexuale : la primul contact sexual am sangerat putin la al 2-lea la fel iar am sangerat, la al 3 si al 4 deloc, dar la al 5-lea contact mi s-a rupt himenul si am sangerat foarte tare, iar in urma contactului imi atarna o piele. este normal sa atarne pielea respectiva? si ce sa fac in acest caz? sangerea mi s-a mai oprit, iar sangele imi curgea din inauntru de la rana care mi s-a facut in urma rupturii si din capatul atei care atarna.
Mentionez ca am 20 de ani

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa sa se opreasca sangerarea de tot si poate elimini si pielea ce atarna, in cel mai rau caz du-te la un ginecolog

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acea piele care atârnă este o bucăţică din membrana himenală.

Dacă nu ai rezolvat încă "problema", atunci să încerci să tai ( cu o lamă NOUĂ, dezinfectată cu puţin alcool sanitar ) acea bucăţică de piele!
Apoi, faci toaleta zonei respective ( EVIDENT, te-ai spălat şi ÎNAINTE de această "operaţie" ).

Preferabil să te AJUTE prietenul, tu singură NU vei reuşi deoarece NU ai vizibilitate prea bună şi e mai greu...

E posibil să mai curgă puţin sânge, deci, e preferabil să-ţi pui un absorbant ( după ).

Toate cele bune.

| Oviiyy a răspuns:

Incearca sa rupi acea ata care atarna cum zici tu, ea se va elimina singura. nu esti prima fata careia i se intampla asta. stai calma. daca esti nelinistita mergi la un ginecolog.