| Crux a întrebat:

Am o problemă de vreo 2 săptămâni am limba albicioasă, dar nu mă doare şi nu există un strat albicios, ci pare că însăşi papilele s-au albit.
Am făcut 2 exsudate linguale la laboratoare diferite şi 2 exsudate faringiene, toate 4 micotice, iar rezultatele au ieşit la toate negativ. Fungi/levuri absente.
De igienă nu se pune problema, mă spăl pe dinți de minim 2 ori pe zi şi folosesc apă de gură cu salvie şi propolis.
Care poate fi cauza? Menționez că nu mă jenează nicicum, nu am bubițe, nu mă ustură sau altceva.
Am răcită acum 10 zile şi încă nu a trecut... poate influența şi asta?

1 răspuns:
| DaCumSaNu a răspuns:

Cred ca ai mancat ceva care a determinat asta. Mi s-a intamplat ceva asemanator din cauza kiwi-ului.